De De Havilland Mosquito B.Mk. XVI MM133 in 1947 op de vliegbasis Twenthe. intussen de accommodatie voor 30 officieren twaalf onderofficieren en 132 korporaals en manschappen verzorgd. De grondschool voor de theoretische instructie aan vliegtuig bemanningen en technisch personeel was op Middleton St. George gevestigd. Tijdens hun theoretische opleidingsperiode werden de vliegtuigbemanningen per R.A.F.-transport dagelijks vanuit Croft naar de grondschool en omgekeerd vervoerd. Voor de duur van de detachering bij No. 13 O.T.U. stond de gehele bemanning onder bevel van de eigen squadroncommandant. Gedurende hun trai ning op de grondschool ressorteerde het marinepersoneel onder de bevelen van de (Britse) Chief Training Officer (CTO). In geval van disciplinaire overtredingen lag de strafbevoegdheid evenwel bij CSQ, 320. Die was tevens verantwoordelijk voor de indeling van de lesvluchten en de grondinstructie voor het gedetacheerde personeel. Dit alles uiteraard overeenkomstig het trainingspro gramma, zoals dit tevoren door de Chief Instructor de CTO en de OC No. 13 O.T.U. Group Captain Paul in samenspraak met CSQ 320 was vastgelegd. Overigens mocht 320 zich gelukkig prijzen met de detachering bij deze conversie-eenheid. Reeds vanaf de oprichting van 2 Group had No. 13 O.T.U. de operationele training van squadronbe manningen voor de Mitchell, Boston en Mos quito verzorgd (10). De operatieve training op Mosquito-jachtbommenwerpers vond sinds 1943 op diverse R.A.F.-bases plaats. Hiertoe beschikte deze O.T.U. over een Ini tial Training Flight, een Intermediate Flight en een Advanced Training Flight, elk ter sterkte van een squadron. De training van de vliegtuigbemanningen was in alle drie stadia gericht op de operatieve dienst boven West Europa in een met Mosquito's uitgerust tac tisch ondersteuningssquadron, dat zowel overdag als 4s nachts kon worden ingezet. Voor de 320-bemanning werd eenzelfde opleidingssyllabus - waarover straks meer - gehanteerd. Nadat in juni 1945 de aldaar gebaseerde vier Canadese squadrons van No. 6 (R.C.A.F,) Bomber Group naar hun vader land waren teruggevlogen, werden de R.A.F. Stations Croft en Middleton St. George aan 7

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1995 | | pagina 7