Z.K.H. Prins Bernhard te midden van de ontvangers van de Erediploma's. medaille met oorkonde aan een natuurlijk-of een rechts-persoon die zich bijzonder verdien stelijk heeft gemaakt op het gebied van de luchtvaart in de ruimste zin des woords. Het bestuur van het generaal Snijders Fonds heeft daarnaast in 1995 een Erediploma ingesteld als erkenning van in het oog vallende prestaties en/of belangrijke verrichtingen, die getui gen van hoog ontwikkeld vakmanschap of van vernuftig organisatievermogen en die wezen lijke bijdrage zullen leveren tot grotere belangstelling voor en verdiepte kennis in de lucht vaart. Het Erediploma wordt éénmaal per jaar aan maximaal drie personen (of groepen van personen) uitgereikt. Kandidaten voor het Erediploma kunnen worden voorgedragen door bedrijven, instellingen en overheidsorganisaties, alsmede door het bestuur. Op maandag 18 december j.l. werden in de Generaal Snijdershal voor de eerste keer de Ere diploma's uitgereikt. Deze uitreiking vond plaats in aanwezigheid van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard der Nederlanden. Na het welkomswoord van de directeur van het MLM werd door de voorzitter van de Stichting Generaal Snijders Fonds Generaal Majoor b.d. H. Dieters ingegaan op de motieven voor de onderscheiding. De Erediploma's werden uitgereikt aan de vijfkoppige bemanning van een Lynx helicopter van de Marine Luchtvaart dienst onder commando van ltzvl 2 oc mevrouw D. Eikelenboom, die onder zeer zware omstandigheden een overboord geslagen bemanningslid van een reddingboot wist te red den, aan de bouwgroep Lambach HL II van de Technische Universiteit Delft, voor de nieuw bouw en in vliegende staat brengen van een vliegtuigontwerp uit de dertiger jaren en tot gro te verrassing van de betrokkene, aan de luitenant kolonel M. Botma, directeur van het Mili taire Luchtvaart Museum, voor o.a. zijn grote inzet en leiding bij de organisatie van de Mani- 10

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 10