Het C-X Project festatie 50 jaar Bevrijding op de vliegbasis Soesterberg. De Erediploma's werden hierna over handigd door Z.K.H. Prins Bernhard, die hiermede wederom zijn warme belangstelling toonde voor de Nederlandse luchtvaart. Na het uitreiken van de Erediploma's werd de Prins verzocht de Generaal Snijders vitrine in gebruik te nemen en over te dragen aan het Militaire Luchtvaart Museum. Hierin worden reeds eerder uitgereikte medailles getoond. Met het instellen van de vitrine wil het bestuur de personen die zeer veel voor de Nederlandse lucht vaart hebben betekend door middel van een tentoonstelling blijvend eren. HGB Bij het werken aan de replica hebben zich twee belangrijke ontwikkelingen voorgedaan: 1. Van Finse zijde, met aanvullingen uit de archieven van de afdeling Luchtmachthistorie, werden volledige tekeningen van de brandstoftank samengesteld. Voor de oorlog was deze uit een uiterst lichte magnesiumplaatmateriaal vervaardigd, wat later werd vervan gen door aluminium. Het lassen van dit materiaal wordt in de Nederlandse industrie wei nig meer gedaan, zodat het benodigde laswerk moeilijk is onder te brengen. Gelukkig heeft onze sponsor Netherlands Aerospace Group een firma kunnen vinden, die bereid is de aluminium tank te gaan maken. We zijn de firma C.M.F. Janssen B.V. uit Heyen zeer erkentelijk. 2. Het museum heeft een Engelse firma ontdekt, welke zich bezig houdt met het bouwen van de Hawker Hind tweedekker replica. Dit vliegtuig is voor de oorlog in Engeland als verkenner gebouwd en was uitgerust met dezelfde RR-motor als onze Fokker C-X. Deze firma met haar leider Guy Black zoekt voor haar replica de motor waarvan het muse um er een bezit en die voor haar in bruikbare staat is. Onze replica zal niet vliegen en het museum gaat haar motor ruilen tegen de motor van de Engelse firma, welke uiterlijk in redelijke staat is, maar leeg van binnen. Daarnaast ontvangt het museum een set wielen en banden met een set passende remmen, een oliekoeler en nog verdere onderdelen. Over de radiator voor de watergekoelde motor moet nog later overlegd worden. Met bovengenoemde artikelen zijn we een heel eind op weg. Hopelijk komen van Hollandse zijde, en daar bent U ook bij, nog vele benodigde stukken. Vooral instrumenten zijn niet mak kelijk te localiseren hoewel een boordklokje mij is toegezegd. Graag oude C-X delen naar het museum a.u.b. Dop Eén onzer donateurs stelt als privé vlieger belang in de vliegtechnische aspecten van de AT-b Havard en is geinteresseerd in vliegervaringen van anderen met dit toestel. Indien u daarover van gedachten wilt wisselen kunt u contact opnemen met: ltz arts 2 OC KV R.C. van den Pol, Purperwier 4, 2318 AE Leiden, 071 -5221870 11

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 11