De Mitchell B-2 (2-2), na de face-lift bij Avio Diepen. meer ingezet voor het schaduwen van een "vijandelijk" konvooi, dat vervolgens werd aangevallen18. Gedurende de resterende maanden van 1949 en ook in de periode 1950 - 1951 werden met de Mitchells diverse z.g. Heet requirement-vluchten (waaronder manchevluchten met de hiertoe uitgeruste A-13) afgewisseld met eigen oefeningen t.b.v. de squadronbemanningen en buiten het squadron geplaatst MLD-personeel. Vanaf mei 1950 ontvingen de Mitchells een nieuwe registratie in de M-reeks (cijferregistratie 13). Uit geraadpleegde vliegboekaanteke ningen waren toen acht Mitchells in bedrijf, die nu de registraties M-l t/m M-8 voerden. FACE-LIFT BIJ AVIO-DIEPEN In de loop van 1950 waren praktisch alle bij 320 ingedeelde Mitchells aan een grote onderhoudsbeurt (z.g. G.O.) toe. Aangezien de toestellen voor de MLD in het kader van de al genoemde fleet requirement-taken eigenlijk moeilijk gemist konden worden en vooralsnog geen zicht was op een vervan gend vliegtuigtype in deze klasse, werd beslo ten de Mitchells nog enige tijd aan te hou den. Voor de uitvoering van het G.O. werd een beroep gedaan op de Nederlandse industrie, in dit geval de N.V. Avio-Diepen op Ypenburg. Nadat een voorlopig contract was geplaatst, werden in maart 1950 de eerste drie Mitchells (de M-5, M-6 en M-9) aan de Rijswijkse firma overgedragen. In mei volgde de M-2, in juni de M-l en de M-3 werd op 25 augustus van dat jaar als zesde en laatste toe stel naar Ypenburg overgevlogen1'. In ver band met de geconstateerde corrosiever- schijnselen werden alle vliegtuigcasco's volle dig gedemonteerd, waarna de onderdelen en componenten grondig werden schoonge maakt en een nieuwe verfbeurt ontvingen. Bovendien kreeg Avio-Diepen opdracht niet minder dan 75 verschillende modificaties op elk toestel aan te brengen. De meest in het oog springende wijziging betrof het verwijde ren van de draaibare mi trail leur koepel aan 19

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 19