Museumshop "De Brik" Oproep Wie heeft er kleurenfoto's/dia's van de Koninklijke Luchtmacht uit de periode 1950 1970 voor mij ter beschikking. Graag wil ik in contact komen met personen, die kleurenopnamen in hun bezit heb ben of die weten wie hierover beschikt. Een selectie foto's zal worden gebruikt voor het samenstellen en uitgeven van een jubi leum KLu-kalender in full-color i.v.m. het 85-jarig bestaan van onze Koninklijke Lucht macht in 1998. De uitgave van de kalender is juli 1997. In het bijzonder gaat het om de volgende vliegtuigtypen: Douglas C-47 Dakota, De Havilland Tiger Moth, De Havilland Canada Beaver, Fokker S-l 1 en S-14, Gloster Meteor, Lockheed T-33, Hawker Hunter, North American F-86K Sabre, North American Havard, Alouette II, Lockheed F-104G Starfighter, Republic F- 84E/G Thunderjet en F-84F Thunderstreak. Het fotomateriaal wordt U retour gezonden en alle evt. onkosten zullen door mij wor den vergoed. Korbee: promotie MLD, Camphuysenstraat 13, 2231 TA Rijnsburg, tel. 071 -4023920 De museumshop "De Brik" drijft geheel op vrijwillige medewerkers/sters en leden van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum. Het artikelenpakket wordt steeds zoveel mogelijk naar de vraag en behoefte van de kopers, met in achtneming van een gunstig prijsniveau, aangepast. Dit is mede mogelijk geworden door het jarenlang zaken doen met veelal dezelfde firma's en importeurs, waardoor een zeer goed weder zijds vertrouwen is ontstaan en door hen ook aanbiedingen worden gelanceerd, die voor ons zeer goed bruikbaar zijn. Een andere faktor die hierbij de grootste rol speelt is de motivatie van de medewerkers/ sters van de museumshop. Aan het begin van het jaar 1995 was het aan tal medewerkers/sters door het uitvallen van een aantal medewerkers door ziekte en leef tijd, problematisch, maar toch hebben we tij dens de bevrijdingsmanifestatie, waar tevens extra mensen nodig waren, zelfs kans gezien om enige keren de museumshop, op verzoek, open te doen, dank zij de extra inzet van de vrijwilligers/sters. Gelukkig zijn er in de loop van het jaar enige vrijwilligers/sters bijgekomen, waardoor het wat soepeler ging draaien. Dit wil echter niet zeggen dat we over ruim voldoende mede werkers/sters kunnen beschikken, speciaal voor de door-de-weekse dagen. Het liefst zien we hiervoor mensen uit de regio, die over eigen vervoer kunnen beschikken, daar de bereikbaarheid met het openbaar vervoer 30

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 30