1996 - Op de bres voor kwaliteit De traditionele terugblik bij de jaarwisseling leert dat 1995 een belangrijk jaar was voor het Militaire Luchtvaart Museum en voor onze 'vriendenkring'. Voor het museum was dat vooral de grote inspanning die van alle medewerkers werd gevraagd bij de realisatie van de nationa le Manifestatie 50 Jaar Bevrijding. Ondanks vele moeilijkheden kan worden teruggezien op een reeks van zeer geslaagde evenementen tijdens de 9-daagse manifestatie op de Vliegbasis Soesterberg. Ruim 400.000 bezoekers konden daar een goed beeld krijgen van de taken van de drie krijgsmachtdelen in verleden en heden. Aan de basis van het succes stond het werk van een projectgroep van de vijf krijgsmachtmusea onder voorzitterschap van de Directeur van het MLM. Zijn grote inzet en uitstekende leiding waren mede aanleiding voor de Stich ting Generaal Snijders Fonds om Lt-Kol. Botma het Erediploma voor bijzondere verdiensten toe te kennen. Een terechte erkenning voor een 'job well done'. Een tweede belangrijke maar weinig prettige zaak betreft de opgedragen forse personeels vermindering die het MLM per 1 augustus 1996 moet realiseren. Geen eenvoudige opgave om deze reductie met de minst mogelijke schade aan het werk van het museum te bereiken. Daarvoor zullen vindingrijkheid en een flexibele aanpak vereist zijn. Ook onze stichting is gevraagd mee te denken in de werkgroep die het probleem nader gaat bezien. Met de toe komst van het museum in het geding is daarbij grote zorgvuldigheid geboden. Wij zullen mogelijk steun kunnen vinden in onze 'Beleidsnota voor het MLM' die medio 1995 onder werp van gesprek met de luchtmachtleiding vormde en daar positief werd ontvangen. Ons uitgangspunt bij de komende discussies blijft het behoud van een kwalitatief hoogwaardig museum als basis voor een zo volledig mogelijke en historisch verantwoorde presentatie over de Nederlandse militaire luchtvaart in een omgeving die museaal en qua publieksvoorzienin gen aan de eisen des tijcis voldoet. In het overleg zullen ook de mogelijkheden van inzet van vrijwilligers aan de orde komen. Hoe de Stichting Vrienden als 'ondersteunende organisatie' van het MLM daar eventueel op in zou kunnen spelen, zult ti van ons zeker vernemen. Van grote waarde blijft steeds het werk van onze eigen vrijwilligers. Ik denk hierbij in het bij zonder aan de bemanning van de museumwinkel 'De Brik', die in 1995 weer voor een prach tige omzet zorgde. Ik noem ook graag de groep simulatoren-deskundigen; naast het opera tioneel maken van de apparatuur koesteren zij interessante plannen voor het daadwerkelijk in bedrijfstellen daarvan. Ook de medewerkers aan het Fokker G-X project zaten niet stil. De feitelijke start van de replicabouw was een belangrijk moment in de stichtingsactiviteiten. Mede dankzij bijdragen van onze sponsors en begunstigers kon die stap worden gezet en met de bouw van een aantal vliegtuigdelen worden aangevangen. Voorjaar 1996 zullen de eerste resultaten zichtbaar zijn. Hartelijk dank aan al onze vrijwillige medewerkers voor de bereid heid om tijd en kennis van zaken ten dienste te stellen van onze vriendenkring en van het museum. Wij rekenen in 1996 gaarne weer op u. Aan onze donateurs vraag ik voortzetting van hun steun. Niet alleen vanwege uw donaties 3 EEN UITGAVE VAN DE STICHTING VRIENDEN VAN HET MILITAIRE LUCHTVAARTMUSEUM

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 3