Notities uit het Museum hoe belangrijk die ook zijn, maar vooral als 'promotors' van onze stichting. Tijdens de Dona teursdag 1995 vroeg ik uw medewerking voor het kunnen verwelkomen van de 1000ste vriend of vriendin op onze bijeenkomst najaar 1996. Uw inzet voor deze doelstelling zou een van uw goede voornemens voor 1996 moeten zijn dunkt mij. Om u daarbij een handje te hel pen is een exemplaar van onze wervingsfolder bij deze Nieuwsbrief gevoegd. Afsluitend lijkt het mij dat 'de vrienden' in 1996 weer op velerlei gebied bezig zullen kunnen zijn. Ook vanuit die invalshoek wens ik u een goed, gezond en actief Nieuwjaar toe. Voor onze vrienden in het museum voeg ik daar nog aan toe: veel wijsheid en succes bij de komende gesprekken over de toekomst van ons prachtig Militaire Luchtvaart Museum. H. Dieters Terugblik Het jaar 1995 heeft meer dan in voorgaande jaren in het teken gestaan van de bevrijding van Nederland en de beëindiging van de oorlog in het Verre Oosten. In het kader van dat bevrij dingsjaar hebben de vijf militaire musea de manifestatie "50 Jaar Bevrijding" georganiseerd, waarin een beeld werd gegeven over de inzet van de Nederlandse strijdkrachten tijdens de Tweede Wereldoorlog. De samenwerkende musea hebben voor een gezamenlijke aanpak gekozen teneinde een totaalbeeld te kunnen geven van de Nederlandse militaire inspanning. Gelet op het bezoekersaantal van meer dan 450.000 is aan de doelstelling van de vijf musea meer dan voldaan. De unieke samenwerking tussen de militaire musea is wat mij betreft voor herhaling vatbaar maar dan wel op een andere lokatie. Hoewel het bezoek niet expliciet het museum zelf gold maar een afsluiting was van een werk bezoek aan de regio Eemland, was het bezoek van Hare Majesteit de Koningin een hoogte punt in het jaar 1995. De relatie van een militair museum met ons koningshuis is toch een hele bijzondere relatie en met mij ervoer het bestuur van de Stichting Generaal Snijders Fonds het dan ook als een hele eer dat Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard der Nederlanden genegen was de erediploma's van genoemde stichting aan betrokkenen uit te reiken. Met enige gepaste nieuwsgierigheid werd na de open-cockpitdagen de telling verricht van het aantal bezoekers. In het jaar 1995 heeft het museum 130.407 bezoekers mogen ontvangen. Hoewel het aantal absoluut gezien een record is, moeten we ons ook realiseren dat het muse um dit jaar drie maanden langer open is geweest en dat de bevrijdingsmanifestatie een posi tieve invloed heeft gehad op het museumbezoek. Los van die overwegingen is enige trots op zijn plaats en het is mede om die reden dat ik graag alle medewerkers van het museum, de vrij willigers, het personeel van de winkel en de toezichthouders in het weekend hartelijk dank voor hun inzet tijdens het afgelopen jaar en ik hoop van harte dat ik weer een beroep op U allen mag doen in het jaar 1996 ten faveure van ons museum. Vooruitblik Evenementen. Los van de inmiddels traditionele activiteiten zoals de luchtvaart-hobbybeurs, ITAL-dag, modelbouwmanifestatie, enz, staan voor dit jaar twee grote exposities op de rol. De 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 4