Een overzicht van de zo succesvol verlopen manifestatie "50 Jaar Bevrijding" op Soesterberg. tentoonstelling over historische- en moderne simulatoren onder de naam "Voor vrij? Con tact? Starten maar!". Uit de titel moge blijken dat wordt getracht de bezoekers rechtstreeks te betrekken bij de tentoonstelling. En in het najaar een tentoonstelling over de ontwikkeling van de werving van personeel voor de Luchtstrijdkrachten onder de titel "Jongeman, denk er eens over na". De expositie wordt georganiseerd in samenwerking met de Sectie Luchtmacht historie van de Staf van de Bevelhebber en de Afdeling Verwerving van de Directie Personeel KLu. Verbeteringen. De F-102 Delta Dagger uit Griekenland behoort sinds kort tot de collectie van het museum en is voorlopig opgeslagen in het depot. Het vliegtuig behoeft enige restauratie om daarna in de kleuren te worden gespoten van het USAF 32TFS. Dit dient op de vliegbasis Woensdrecht te gebeuren omdat de vliegbasis Soesterberg niet over de benodigde facilitei ten beschikt. Een zeer boeiend, schriftelijk verslag van de reis naar Griekenland en terug door het personeel van het Werkcentrum Berging en de Motortransport Groep Klu kunt U in één van de volgende nieuwsbrieven tegemoet zien. De geschiedenis van de militaire luchtvaart na 1945, de lijd van de wederopbouw van de luchtstrijdkrachten, treft U niet aan in het museum. De geschiedenis van de Koninklijke Luchtmacht en de Marineluchtvaartdienst zou deel moeten uitmaken van de permanente tentoonstelling in de Ir Vreeburghal maar in die hal hebben we ons in het verleden te veel beperkt tot het thema techniek. Meer aandacht voor de geschiedenis van na de Tweede Wereldoorlog zal dit jaar moeten worden gerealiseerd. 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 5