Overdracht Penningmeesterschap Donateursdag 1995 Deelname aan specifieke activiteiten zoals daar waren de vliegdag op de Vliegbasis Gilze- Rijen en de excursie naar de 'verborgen schatten' van het MLM. Gebruikmaken van de bibliotheek van het MLM voor het raadplegen van vooral techni sche documentatie en van het fotoarchief. Korting op bepaalde artikelen van de museumwinkel 'De Brik' m.u.v. op boeken, video's en films. Zoals voorzien heeft ir. H. Doppenberg per 1 januari 1996 zijn werkzaamheden als eerste penningmeester van de Stichting Vrienden aan de heer F.H. Wiechmann overgedragen. Franz Wiechmann was, als tweede penningmeester, reeds sinds begin 1995 belast met de beslommeringen van onze ledenadministratie. Derhalve heeft hij nu het volledige penning meesterschap in portefeuille. In deze nieuwe status hebben wij hem graag welkom geheten in het bestuur. Ir. Doppenberg blijft lid van het bestuur en daarin belast met C-X zaken, in het bijzonder met de coördinatie van de verschillende activiteiten binnen het project. Het is nu dus geen moment om afscheid te nemen. Wel zijn wij hem veel dank verschuldigd voor het vele werk dat hij als penningmeester voor de Stichting Vrienden heeft gedaan. Bijna vanaf het begin van de oprichting in 1980, heeft Herman Doppenberg zich beziggehouden met het beheer van onze financiën. Hij deed dat op zeer bekwame wijze met een zuinige en behoedzame inslag, maar toch steeds bereid om steunaanvragen van het MLM, mits reëel en goed gemoti veerd, snel te honoreren. Namens het bestuur en ongetwijfeld ook de gevoelens van onze donateurs vertolkend, dank ik hem zeer hartelijk voor zijn inzet, kennis van zaken en steun die wij van hem als penningmeester bij ons werk ten dienste van het museum hebben erva ren. H.D. Een record-opkomst op 18 november jl. bewees eens temeer dat de donateursdag nog steeds aantrekkelijk en interessant wordt gevonden. Het bestuur vindt hierin voldoening en een sti mulans voor volgende keren. De groeiende opkomst betekent echter wel dat wij door de beperkingen van plaats-ruimte en logistieke voorzieningen, minder flexibel kunnen zijn ten aanzien van de sluitingsdatum van inschrijving, niet vooraf aangekondigde deelname etc. Wij zullen bij de planning van de donateursdagen steeds ons best blijven doen om het maximaal mogelijke aantal belangstellende donateurs te accomoderen. Het ten opzichte van vorige jaren nogal afwijkende programma concentreerde zich, na de inleidingen van Directeur Botma en uw voorzitter, op de collectie in het MLM en op de 'schatten' in opslag op het Camp New Amsterdam van de Vliegbasis Soesterberg. Deze twee gedeelten van het programma werden als het ware aan elkaar gebreid door de goed verzorgde en als altijd zeer geanimeerde lunch, die in verband met ons derde lustrum, in het Officiers 7

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 7