Oprichting Hercules-Fanclub Uitgifte gelegenheidsenveloppen Common in Engeland onder het toeziend oog van zo'n 175.000 bezoekers en een internatio nalejury het International Display Sword. De pers en televisie zorgden ervoor dat het demo team internationale bekendheid verwierf. Zoals de Commandant vliegbasis de Kolonel A.M. Krechting in zijn toespraak memoreerde, werden de figuren altijd met grote precisie gevlo gen en hoewel al velen malen geoefend en uitgevoerd, is het toch iedere keer weer een uitda ging de bewegingen zodanig te vliegen dat ze er voor het publiek perfect uitzien en dat is in werkelijkheid moeilijker dan een leek denkt. Iedere demovlucht wordt door een van de aan wezige technici op video opgenomen en tijdens de daarop volgende debriefing uitgebreid besproken. Commodore H.T.B. van Dillen, Sous Chef Ondersteunde Operatiën 8c Diensten reikte namens Luitenant Generaal B.A.C. Droste, Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten aan het F-27 team een tevredenheidsbetuiging uit. De Koninklijke Luchtmacht heeft na het opheffen van het F-27 team en het eerder verdwij nen van de 'The Grasshoppers" nog twee voorvliegteams: Het PC-7 team en het F-16 solo dis play team. Pol de Soeten Geïnteresseerden in de oprichting van een fanclub voor de Lockheed Hercules (lid maatschap, bestuurlijke werkzaamheden etc.) worden vriendelijk verzocht zich te mel den bij E.P. van Hagen, Van Aalstlaan 700, 2722 S[ Zoetermeer, tel. 079 - 3311089. STICHTING VRIENDEN MLM Op vrijdag 29 maart j.l. verscheen in de serie enveloppen over de Nederlandse militaire luchtvaart historie, een uitgave van de Stich ting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum in samenwerking met de Stichting Vrienden van de Traditiekamer Marinelucht vaartdienst, de 25e enveloppe. Deze envelop pe is gewijd aan de Fokker S-14 Machtrainer. Het eerste exemplaar van de enveloppe werd door de voorzitter van de Stichting Vrienden van het MLM, Generaal-Majoor b.d. H. Die ters aangeboden aan de heer P.H.A. Schmidt Crans als oudste van de aanwezige, voormali ge S-14 vliegers. Filatelistische gegevens: Enveloppen: 100 grams papier, formaat 10x19 cm, vier kleuren druk. Frankering: Frankeerzegel: "Johannes Ver meer" 70 cent. Stempels: PTT handstempel Soesterberg, 29 maart 1990 en Militaire Luchtvaart Museum. Adressering: Verwijderbaar etiket. Insluiler: Historisch overzicht van de Fokker S-14 Machtrainer. Bestellen door storting van J 7,- per stuk op Postbank-nummer 413222 of ABN-AMRO Bank rekeningnummer 50.42.06.508 t.n.v. H. J. de Jong rek. MLM te Spijkenisse, onder vermelding van 'enveloppe nr. MLM/25'. De enveloppen 4 t/m 24 zijn nog verkrijg baar a 7,- per stuk. 26

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 26