Uiterlijk een pracht 'kist', de North American P-51K Mustang van het MLM. gebouwd in 1944, in gebruik geweest bij het 82e Fighter Squadron, 78th Fighter Group van de 8e Amerikaanse luchtmacht in Engeland tussen maart en mei 1945, met ongeveer 30 ope rationele missies boven bezet Europa. Van dit type P-51K zijn, in tegenstelling tot de P-51D, slechts een honderdtal exemplaren in Europa ingezet. Een vrij uniek vliegtuig dus. Na de oorlog kwam het toestel op een vliegtuigdump en is gekocht door de TU-Delft (Facul teit Vliegtuigbouw). Bij de TU zijn geen modificaties/wijzigingen/reparaties ed. aangebracht en in 1969 werd het toestel overgebracht naar het MLM. Het is dus een P-51K Mustang, origi neel dd. 1945. Om nu aan de strenge eisen van de Rijks Luchtvaart Dienst (of de Engelse en Amerikaanse tegenhangers) te voldoen, moet om het toestel luchtwaardig te maken minimaal het volgen de worden gedaan: - Alle huidbeplating van het toestel afhalen voor inwendig onderzoek, 50% van de bepla ting vervangen door nieuwe aluminium platen (van een andere samenstelling dan het alu minium uit de oorlog). - Alle spanten controleren op haarscheurtjes, en zonodig vervangen. - De motor geheel reviseren, en van 25% nieuwe onderdelen voorzien. - Het hele brandstofsysteem vernieuwen (nieuwe leidingen) - De bewapening demonteren (niet meer nodig) en eventueel vervangen door kunststof exemplaren. - De pantserplaat achter de stoel van de vlieger kan eruit gehaald worden, want deze is 6 N,

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 6