van de afspraak maar hij belooft wel liet uit te zoeken. De broodnodige compressor zal de volgen de morgen worden geleverd en we mogen verder werken zonder de "oppas" maar zijn dan wel zeil verantwoordelijk voorde veiligheid. Natuurlijk gaan we met dat laatste aceoord. De dag sluiten we omstreeks zes uur af. Vrijdag 27 oktober beginnen we om acht uur en we constateren dat de Griekse hulp nog steeds niet is gearriveerd. Toen er om twaalf uur nog niemand was besloot ik de Griekse Delta Dagger te laten voor wat hij was en mij verder uitsluitend te richten op de "Nederlandse" Delta Dagger en verhuis met alle equipment naar het vliegtuig. Al om één uur reageren de Grieken en er verschijnt een Griekse overste die ons vriendelijk maar beslist vraagt waarom we aan de Nederlandse machine zijn gaan werken. Na onze uitleg verdwijnt hij lichtelijk geïrriteerd en we zijn nieuwsgierig te weten hoe de Grieken verder actie zullen nemen. Voorshands blijft het opvallend stil. In overleg met de ploeg besluiten we om niet meer "buiten" te gaan eten in verband met onnodig tijdverlies als gevolg van handen wassen, verkleden enz. In het vervolg gaat één van ons het eten om de hoek halen en "dineren" we in onze "caravan". Het slechte weer van vandaag wordt ook voor morgen verwacht en we nemen het besluit om ook morgen, zaterdag, te gaan werken en wel van negen uur tot vier uur in de middag. Ondanks de Spartaanse toestanden, het slechte weer en het niet nakomen van afspraken is het moreel van onze ploeg nog steeds hoog en dal vergoedt veel. Op zaterdag 28 oktober is hel inderdaad slecht weer en we werken door tot vier uur in de middag. De fairings aan één zijde van het vliegtuig zijn verwijderd. Zondag. 29 oktober rustdag. Maandag begint om acht uur en tot onze verbazing verschijnen om negen uur drie Grieken, en een liason officier en een tolk. om ons te assisteren. Ik vertel de Grieken dat als ze hun vliegtuig naar het vliegveld Tatoi willen vervoeren het toestel op twee november klaar moet zijn. Dit is echter voor de Grieken geen haalbare kaart meer omdat te veel tijd verloren is gegaan hetgeen ze ook eerlijk erkennen. Uiteindelijk besluiten we de Grieken op weg te helpen en verstrekken hun de nodige tips en trucs om het werk sneller te kun nen uitvoeren. Ons optreden wordt zeer gewaardeerd. Alle fairings zijn nu verwijderd en we stoppen om zes uur. Gewoontegetrouw beginnen we weer om acht uur met ons werk. Tot onze grote verbazing komt er zowaar nog een Griek assisteren, liet enige probleem met de Grieken is dat we ze alles moeten uit leggen en daarmee veel tijd verliezen, maar ons eigen werk vordert gelukkig gestaag. Woensdag. 1 november, loopt het eigenlijk zoals het vanaf het begin had moeten lopen. Met de Grieken regel ik de benodigde douane formulieren en de begeleiding en probeer tevens de toe stemming van de Amerikanen, in verband met de "End-user" verklaring, te verkrijgen voorde for mele ruil van het vliegtuigen dus nieuwe eigenaar. Bovendien is het toestel groteren zwaarder dan venvacht en ik informeerde Directie Operatiën, Afdeling Vervoeren de Nederlandse Ambassade voor een eventuele andere route door Italië. Donderdag wordt hard doorgewerkt en we maken de linker vleugel verwijderbaar en zoeken uit in 13

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 13