Een hele rij uitgefaseerde F-102's onder de brandende Griekse zon hoeverre hel verticale slabilo moet worden afgezaagd: heeft te maken met de maximale breedte van het transport. Vrijdag. 3 november. Vandaag moeten we de vleugels verwijderen en we maken afspraken voor de inzet van kranen en een vorkheftruck. Het zit allemaal wat tegen en we besluiten om vandaag wederom langer door te werken hetgeen zonder morren geschiedt. De chauffeurs gedragen zich als echte vliegtuigmonteurs en ik waardeer hun inzet en motivatie in hoge mate. Petje af! De toestemming van de Amerikanen is er nog steeds niet en ik maak me er zorgen over. We stop pen om acht uur 's avonds en kijken uit naar een week-end met mooi weer. Maandag. 6 november. Na telefonische gesprekken met de conservator van het museum, de Militaire Attaché van de Nederlandse Ambassade en de Amerikaanse Ambassade in Athene blijkt dat de formele toestemming nog steeds niet is gegeven en ik heb een hard hoofd in de haalbaarheid om het toestel uit Griekenland te krijgen. Overleg met de Griekse legerleiding op Eleysis en de Hellenic Air Staff in Athene levert niets positiefs op. In de namiddag leg ik. op uitnodiging, een beleefdheidsbezoek af bij de Commandant Vliegbasis en een Griekse Generaal van de Griekse Luchtmachtstaf. Namens de Commandant van het DMVS bied ik een wapenschildje aan. De vleugels zijn verwijderd en morgen moet de romp worden geladen. Dinsdagochtend krijg ik een hoge ambtenaar van de Griekse douane te spreken en hij verzekert mij dat de uitvoer van het vliegtuig, douanetechnisch, geen enkel probleem is en dat hij niets te maken 14

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 14