bleef hij nog ruim twintig minuten boven liet doelgebied, maar kon het doel niet identifice ren. Hij keerde onverrichter zake terug. Volgens eigen rapportering werd de bom tijdens de terugtocht ter hoogte van Terschelling boven zee gelost. Hierover bestaat echter een andere lezing. F/Lt Shannon bleef langer dan een uur boven het doelgebied, terwijl hij run na run ondernam om te proberen enig zicht op het kanaal te krij gen. Plotseling was het kanaal even zichtbaar. Zijn bommenrichter, Sgt Sumpter, richtte en wierp de bom. Jammer genoeg werd de dijk aan de landzijde vernield. De krater was welliswaar dicht bij het water, maar een doorbraak werd niet geforceerd. F/Lt Martin bleef ruim anderhalfuur boven het doelgebied, steeds heen en weer vliegend een punt te vinden, waar met zekerheid de oevers van het kanaal zich zouden bevinden. Toen hij de zoveelste run maakte, zag zijn bommenrich ter. F/Lt Hay, een goede situatie. Martin vloog een ronde "in a timed turn" en de bom we rd gelost. Deze viel in het water, een fractie te ver van de dijk om een doorbraak te forceren. Intussen had ook F/Lt Knight een aantal pogin gen voor een succesvolle aanval gedaan Tijdens de laatste poging leek hij aanvankelijk een goede bomb-run op ca 100 ft te maken. Hoewel de vlieger wilde ontwijken kwam de Lancaster echter in aanraking met een aantal bomen. Hierdoor kwamen de twee bakboordmotoren vol met gebladerte te zitten, terwijl ook de staart van het toestel gebladerte meenam. Knight pro beerde het toestel op te trekken, wat niet lukte. De koelers van deze motoren raakten verstopt en de temperatuur liep sterk op. waardoor het vermogen zienderogen verminderde. Na overleg met F/Lt Martin werd de bom gedropt en koers gezet naar de thuisbasis. Lancasters gereed voor de start bij het vallen van de avond, door Keith Woodcock G.Av.A 29

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 29