NIEUWS UIT "DE BRIK" ben hun boni zien vallen op de oever van het Dortmund-Ems Kanal, volgens de rapportering om 03.36 uur resp. 04.20 uur. De bemanning van Knight, verklaarde unaniem, dat de bom enkele minuten na de botsing met de bomen bij Ladbergen was gelost, waarna een begin werd gemaakt met de thuisvlucht. Resteert de Lancaster van P/O Rice. Nadat het toestel door de luchtafweer schade opliep, is nog getracht zicht op het doel te krijgen en de bom te werpen. Uiteindelijk is dit niet gelukt en werd noodgedwongen aan de thuisvlucht begon nen. Na de landing in Coningsby werd gerap porteerd. dal de bom ter hoogte van Terschel ling boven zee werd gedropt. Hierover bestaat echter verschil van mening. Ook Dave Shannon ging er van uit. dat de bom bij Denekamp uit het toestel van Rice afkomstig moest zijn. Rice keerde dd. 22 dec. 1943 niet terug van een mission naar Luik. Martin en Shannon hebben de oorlog overleefd, maar zijn inmiddels ook overleden. De juiste toedracht kan niet meer worden ach terhaald en hiermede zal bet mysterie van Denekamp onopgelost blijven. E.B. van Beers Rij de museumshop "De Brik" is momenteel verkrijgbaar voorde prijs van 150.-. de zesdelige videofilmserie "Htinlers in the Sky". De winkelprijs daarvan is J 179.-. Er zijn ook enkele delen los verkrijgbaar voor de prijs van J 28.50 per stuk. Eveneens nieuw verkrijgbaar zijn de volgende boeken: - Soesterberg, 80 jaar Militaire Luchtvaart, van 32,50 voor J 17,50. - 50 Jaar Depot Electronisch Materieel (DELM) voor J 25,-. 31 Bronvermelding: - Luchtoorlog rondom Den Hum (P.C. Meijer. Den Ham) - Publicaties in "Denekamps Weekblad". 1984 (J.H.M. Knippers. Denekamp)

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 31