PENNINGMEESTER FRANZ WIECHMANN OVERLEDEN Met verslagenheid namen wij kennis van het overlijden van onze penningmeester Franz Heinrich Wiechmann. Medio mei kregen wij bericht dat hij vooronderzoek was opgenomen in hel ziekenhuis van de V.ti. in Amsterdam. Na een hersenbloeding stierf hij daar op 25 mei. op 64-jarige leeftijd. Franz Wiechmann trad toe tot ons bestuur op I januari 1995 met het oogmerk het penning meesterschap over te nemen van Ir. Doppenberg. In de loop van dat jaar werden de werk zaamheden van de ledenadministratie en het financieel beheer gefaseerd overgenomen. Vanaf 1 januari j.l. fungeerde Franz Wiechmann volledig als onze nieuwe penningmeester. In de achterliggende 15 maanden hebben wij Franz leren kennen als een enthousiast, door tastend en hulpvaardig man. Hij had grote belangstelling voor en kennis van de luchtvaart, die hij verkreeg in zijn 44 jaren dienst bij de KLM en die nu ten nutte kwamen van de Stichting Vrienden. Zijn participatie in de bestuursactiviteilen kenmerkte zich door zijn duidelijke standpunten gebaseerd op deskundigheid en ervaring opgedaan in een wereldomvattende organisatie, alsmede door zijn constructieve opstelling binnen hel bestuur en in het overleg met de directie over onze steun aan het museum. De goede samenwerking met Franz is helaas abrupt en voortijdig beëindigd. Wij betreuren dat ten zeerste. Wij zullen Franz Wiechmann als actieve en kundige medebestuurder, als fijne collega, maar vooral als goede en geëngageerde 'Vriend' van onze stichting, erg missen. Na het afscheid van Franz op 31 mei j.l. hebben wij Mevrouw Wiechmann en verdere familieleden namens de Stichting Vrienden en de Directie van het MLM onze gevoelens van deelneming betuigd. Ook langs deze weg wensen wij hen nogmaals veel sterkte toe. Franz Wiechmann. hij ruste in vrede. II. Dieters 3

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 3