Fokker C.X. in de vlucht. (1) brandstoftank tekende. Verschillend onderde len (o.a. stabilo-afsteuning, canopy, mitrailleur beplating, waarnemersstoeltje en de instrumen tenpanelen) worden veelal aan de hand van uit Finland meegebrachte tekeningen gemaakt bij werkcentra en depots van de Koninklijke Marine en de Koninklijke Luchtmacht. Bij de technische dienst van Marine Vliegkamp Valkenburg is een kleine groep vrijwilligers bezig met de bouw van het staal buisframe voor de romp van de C.X. Het ziet er thans naar uit dat dit frame binnenkort zover gereed is dat "mating" van dit frame met de aanwezige, origi nele staartseetie (foto 3) nog in september a.s. met enig ceremonieel in het Museum kan wor den gevierd. Voortreffelijke prestatie! De minder plezierige gebeurtenissen met en bij Fokker zijn natuurlijk ook van invloed geweest op het replica-bouwproject. Gelukkig was de tape met gegevens voor de aanmaak van mallen voor fabricage van de ribben voor de ondervleu gels van de C.X net op tijd gereed gekomen bij de Bedrijfsschool van Fokker. Deze gegevens zijn onlangs omgezet in tekeningen, waarmee de mallen en vervolgens de ribben en tips voor de twee ondervleugels zullen worden vervaardigd. Vervaardiging vindt plaats bij de technische vakopleidingen Fokker, de van het moederbe drijf losgemaakte Bedrijfsschool, onder finan ciering door de vakorganisaties (foto's 4 en 5). Bij deze instelling zullen tevens het vloertje voor de waarnemersruimte en de vliegersstoel worden nagemaakt. Naar verwachting zal met realisatie van dit projectonderdeel ruim een jaar zijn gemoeid. Het projectteam onderzoekt thans welke mogelijkheden er zijn voor de bouw van de bovenvleugel. 7

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 7