Notities uit liet museum EEN GEZONDE AANWINST I)e secretaresse van het museum. Maureen van Goethem-van Tol is op 19 februari 1996 bevallen van een dochter. Ik vertel het heuglijke feit nu pas omdat de bevalling twee maanden te vroeg plaats vond en er geen zekerheid bestond over een goede afloop. Na verblijf in ziekenhuizen in Utrecht en Amersfoort is Minousch nu gezond en wel in Hoevelaken en ook de vaderen moeder maken het goed. Maureen van harte proficiat en we hopen je spoedig weer te zien in het museum. CATALINA/FOKKER F-27 FRIENDSHIP Het transport van de Catalina is vertraagd uitgevoerd omdat het vliegtuig te hoog moest worden geladen voor transport over de weg op de vliegtuigoplegger van de Motor Transport Groep KLu. Derhalve heeft een civiel bedrijf het transport op een prima wijze in nauwe samenwerking met het personeel van de Bergingsdienst van het DM VS uitgevoerd. Uit de tweede expertise blijkt, volgens de Adjudant Akkermans van het Marinevliegkamp Valkenburg en stuwende kracht achter de Neptune Association, dat het toestel minder is gecorro- deerd dan was verwacht en de reparatie minder tijd in beslag zal nemen, al zullen vele geduldige uren nodig zijn om de vliegboot wederom in de oude staat te brengen. De Fokker F-27 (C-10). die op de plaats van de Catalina moet komen te staan, staat nog steeds op de vliegbasis Soesterberg. Een grondige wegverkenning wijst uit dat het transport over de weg. zon der vleugels met een vliegtuigtrekker ervoor, op te veel obstakels stuit en derhalve nauwelijks uit voerbaar is danwel legen hoge kosten. Het gevolg daarvan is dat het vliegtuig verder moet worden ontmanteld teneinde op een vliegtuigoplegger te kunnen worden vervoerd en het zal dus nog wel even duren voor het toestel op zijn plaats staat. Uiteindelijk vertrok de Catalina met behulp van een civiel bedrijf. 9 T"T7" J- I WlHtl -

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 9