Notities uit het museum HERBESTEMMING OPSLAG. Zeer recenl kreeg ik een telefoontje met de opdracht om gebouw 26 voor 16 september te ontrui men in verband met een herbestemming van het gebouw. Voor diegenen die "achter de schermen" hebben gekeken weten wat in het gebouw staat opgeslagen namelijk, veertig vliegtuigmotoren, een complete HAWK-Unit, twee Alouettes III, een Gloster Meteor, een complete MiG 21 simulator, de net gerestaureerde Auster. twee Neptune motoren en verder nogal wat los materiaal. Na diverse opslagmogelijkheden te hebben bekeken kwam plotseling het aanbod om de "oude" Amerikaanse Commissary voor opslag voor het museum te gebruiken, zijnde een apart omheind gebouw bij het Kamp van Zeist met een grote opslagcapaciteit met als enig nadeel dat de deuren nogal laag zijn en groot materieel alleen gedemonteerd naar binnen kan. Medewerkers van het museum proberen de klus in twee weken te klaren. Het gevolg is wel dat andere, ook noodzakelijke projecten, ver traging oplopen. FOKKER F-27 FRIENDSHIP. In nauw overleg met het Werkcentrum Berging van het DMVS wordt bestudeerd op welke wijze het transport kan plaatsvinden van de Friendship naar het museumterrein. Via de poort op het Kamp van Zeist is het alleen mogelijk indien bomen worden gekapt en bossage wordt verwijderd en dat achten we te ingrijpend. Een mogelijke oplossing met een grote kans van slagen is het verwijderen van de vleugeluiteinden tot aan de motoren, de romp op een vliegtuig-oplegger tot aan het hek van Kamp van Zeist en vervolgens het vliegtuig op een speciale plaats over het hek tillen en definitief neerzetten op de plek waar vroeger het gebouw van de Materieeldienst stond oftewel naast en ach ter de "kleine" parkeerplaats. Los van de transportproblematiek heeft de gekozen lokatie ook te maken met hel feit dal de entree van het museum wellicht naar achteren wordt verplaatst en we ons derhalve moeten richten, letterlijk in dit geval, op bezoekers die van een andere kant binnenko men. Het transport is gepland in de maand oktober 1996. JEUGDGIDS. De jeugdgids over het Militaire Luchtvaartmuseum is klaar. De omslag is op een voortreffelijke wijze geschilderd door Jaap Zandstra en geeft een algeheel beeld over de collectie van het muse um en geeft met twee tekeningen een link naar de Koninklijke Luchtmacht. Bovendien heeft hij alle illustraties getekend die de tekst moeten verduidelijken. De teksten, die een hoog educatief karakter hebben, zijn gemaakt door Co Verweij. De inhoud van de gids neemt de jeugdige bezoeker aan de hand mee door de geschiedenis en geeft daar naast een verhelderende uitleg over begrippen als aërodynamica, lift, motorvermogen, etc. en geeft daarnaast informatie over het begrip Air Power en vertelt over de huidige Koninklijke Luchtmacht. De kwaliteit van het drukwerk zelf is nog niet zoals het moet zijn maar dat komt door de toch wel wat gebrekkige software voor het maken van professionele tekeningen. Beide vrij willigers hebben een pracht stuk werk verricht en daarvoor mijn hartelijke dank. De gids is voor het publiek nog niet vrijgegeven omdat ik de jeugdgids graag formeel wil presenteren aan de Plaatsvervangend Bevelhebber, die het museumbeleid in zijn pakket heeft en zeer betrokken is bij het museum. 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 4