RENOVATIE INDIË-GALERIJ. Een voorzichtig begin is gemaakt met de renovatie van de Indië-galerij. Het voorbereidend onder zoek is in gang gezet en we zijn bezig met het ordenen van beschikbare teksten en foto's en het indelen en afbakenen van de verschillende periodes. Het bouwen van een diorama bij de Dominie heeft de werkzaamheden bespoedigd omdat bij de vervanging van de achterwand bij de Dominie ook een gedeelte van de Indië-galerij moet worden vervangen. Ja en als je dan toch bezig bent.... FARMAN. Kon ik in de vorige nieuwsbrief schrijven, "de Catalina is weg", nu geldt dat zelfde voor de Farman replica. Onderhoudswerkzaamheden aan de Farman waren hard nodig maar het vele werk dat daar mee is gemoeid hield ons nog tegen. Een verzoek van de Aviodome om de Farman tijdelijk in bruik leen te mogen hebben voor een expositie op Schiphol bespoedigde de werkzaamheden. De Farman is inmiddels gedemonteerd en overgebracht naar de werkplaats. De bruikleen aan Aviodome ging vanwege het niet hebben van een geschikte expositieruimte niet door maar de Farman was al gede monteerd. Invloeden van buitenaf hebben ook wel eens een positief effect. Op de plek van de Farman staat nu een model op schaal en een Austin auto uit de dertiger jaren teneinde de kale plek wat te maskeren. Omdat de Farman nu toch weg is wordt de achterwand verder opgeschoven om meer ruimte te scheppen en wordt begonnen met het bouwen van een timmerwerkplaats uit de jaren dertig. MANKE NELIS. De spoorlijn, die op het munitiecomplex Alphen Riel werd gebruikt voor het transport van bommen en granaten, is buiten gebruik gesteld omdat het transport nu gebeurt met meer efficiëntere mid delen van transport. De diesellocomotief, 'Manke Nelis", vier lorries en een zestal stukken smal spoor zijn inmiddels overgebracht naar het museum. De locomotief en enkele lorries krijgen een plaats in de nieuwe tentoonstelling over de ontwikkeling van vliegtuigwapens. ACCENTVERLICHTING. De lange "straten" TL verlichting in zowel de Snijdershal als de Vreeburghal veroorzaken een te hoge algemene verlichting en vormen een storend visueel element. Een groot gedeelte van de bestaande verlichting in de Snijdershal is inmiddels vervangen door gerichte object verlichting waardoor de collectie "spannender" wordt en de objecten die aandacht krijgen die ze verdienen. Een neveneffect bleek te zijn dat de tekstborden bij de objecten slechter leesbaar werden maar daar zoeken we een oplossing voor. Als U nu vanaf buiten naar binnen gaat dan moeten Uw ogen even wennen maar daarna ziet U een beter uitgelichte expositie, tenminste dat denken wij en U moet maar oordelen als U hier toch bent op de Donateursdag op 16 november 1996. FLAK 88MM. Het Duitse afweergeschut, dat door de Geallieerde vliegers zeer werd gevreesd, staat in het "park" opgesteld. Het is afkomstig uit een museum uit Bad Oeyenhausen en heeft dienst gedaan in de ten toonstelling tijdens de manifestatie "50 Jaar Bevrijding". Om te zijner tijd een idee te kunnen geven over het vijandbeeld is dit wapen zeer geschikt. Nu nog een Junkers 52. 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1996 | | pagina 5