Warm onthaal voor Apache-Helikopters Woensdag 13 november j.l zijn onder grote belangstelling de eerste twaalf Apache gevechtsheli kopters op de vliegbasis Gilze-Rijen aangekomen. De Apaches zijn van het type AH-64A. Vanwege de slechte weersomstandigheden in de omgeving van Hanau in Duitsland arriveerden de toestellen zo'n drie uur later dan was voorzien op Gilze-Rijen. De Apaches zullen worden ingedeeld bij het 301 -Squadron van de Tactische Helikopter Groep Koninklijke Luchtmacht. De gevechtsheli's zijn door de Verenigde Staten op leasebasis tot 1998 aan de Luchtmacht ter beschikking gesteld. De Apache AH-64A is sinds 1986 bij de Amerikanen ingebruik en heeft in de Golfoorlog furore gemaakt. Verder kan de Apache worden ingezet voor vredesoperaties en crisisbeheersing. Kolonel Tjepkema, commandant van de Tactische Helikopter Groep, zei tijdens het interview, dat er voor de Nederlandse Krijgsmacht een nieuw tijdperk was aangebroken: "De Luchtmobiele Brigade wordt vanaf heden een volwassen gevechtseenheid met een ongekende stootkracht, zowel in de lucht als op de grond". De eerste twaalf Apaches gaan deel uitmaken van 301 -squadron. Zowel de vliegers als het tech nisch personeel van dit squadron hebben in de Verenigde Staten een opleiding gevolgd. Defensie heeft dertig nieuwe Apaches van het type AH-64D besteld, waarvan de eerste medio 1998 zal wor den afgeleverd. Pol de Soeten Eén van de Apaches geland op Gilze Rijen.

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1997 | | pagina 35