Notities uit het museum De conclusie moet zijn dat er in het nieuwe jaar nog veel werk aan de winkel is, zeker voor het museum maar ook voor de Stichting Vrienden. Voor onze donateurs denk ik daarbij vooral en steeds weer aan de promotie van ons prachtige MLM en de daaruit voortvloeiende versterking van de 'vriendenkring'. Ik wens u allen een gezond en voorspoedig 1997 toe met voor de directie en medewerkers van het museum veel succes en wijsheid voor de nieuwe uitdaging. H. Dieters TERUGBLIK Het jaar 1996 heeft, voor wat betreft het museum zelf maar ook het personeel, geruime tijd in het teken van onzekerheid gestaan inzake het voortbestaan van het museum. Tijdens de laatst gehou den donateursdag op 16 november 1996 heb ik u echter al kunnen informeren over de uitermate positieve besluitvorming van de Luchtmacht Raad over het museum voor wat betreft de instand houding en de presentatie naar het publiek. Uiteindelijk bleek dat de instandhouding van de lucht- vaarthistorische collectie eigenlijk niet ter discussie stond maar dat voornamelijk is gesproken over het feit in hoeverre het museum de gelegenheid wordt geboden om inkomsten te genereren die nodig zijn voor de publiekstaak. In dat opzicht zijn dan ook de aanbevelingen van de Werkgroep Militaire Luchtvaartmuseum grotendeels geaccepteerd. De werkgroep, die onder voorzitterschap stond van de Chef Kabinet en waarin zowel de Stichting Vrienden van het MLM en het MLM waren vertegenwoordigd, heeft een gedegen en weloverwogen rapport gepresenteerd dat de uitgangspun ten heeft beschreven van waaruit straks een nieuwe museumorganisatie wordt gestructureerd. In het kort nog even de belangrijkste uitgangspunten op een rij. - Bestaansrecht en een verdere professionalisering. - Een heroriëntatie van de doelstellingen, waarbij vooral wordt gedacht aan het visualiseren van de huidige taken van de Koninklijke Luchtmacht. - De lokatie van het museum blijft voorshands het Kamp van Zeist. - De museumorganisatie in een stichtingsvorm, waarbij de Koninklijke Luchtmacht zich in princi pe verantwoordelijk voelt voor de instandhouding van de collectie. - Verbetering infrastructurele voorzieningen, waarbij te denken valt aan een grotere en modernere koffiekamer, uitbreiding van de filmzaal tot een soort auditorium waar ook op gepaste wijze pre sentaties kunnen worden gehouden, een radome voor de presentatie van de historie van de Geleide Wapens etc. - Exploitatie is een gezamenlijke verantwoordelijkheid van het museum en van de Koninklijke Luchtmacht. 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1997 | | pagina 4