Terugziend kan worden geconcludeerd dat het jaar 1996 een goed jaar is geweest voor het muse um. Zo is er veel verbeterd in de presentatie, de collectie is verder uitgebreid en inzake de toekomst zijn belangrijke, positieve beslissingen genomen. Het jaar 1996 vormt het uitgangspunt voor een nieuwe uitdaging voor directie en personeel om niet alleen het museum verder te verbeteren, maar dat te doen met behulp van commercieel denken en doen en dus moeten we veel meer kostenbe wust gaan handelen en lasten en baten veel meer tegen elkaar afwegen. Voor allen, waarvan de meesten zijn opgegroeid in een ambtelijke omgeving, zal dat de nodige moeite kosten maar het is wel een must om te overleven. Daarnaast heeft het museum wederom veel bezoekers mogen ontvangen, in totaal meer dan 116.167 personen. Ook in 1996 waren de Italiaanse Motorendag, de Nationale Modelbouw Manifestatie en de cockpitdagen, slecht weer maar wel veel publiciteit (dagbladen/tv en radio) verantwoordelijk voor topdrukte en goed voor meer dan 35.000 bezoekers. Het organiseren van kortdurende, maar zeer aansprekende evenementen, werpt vaak meer vruchten af dan een goed voorbereide en gede gen expositie en dat is wel eens frustrerend voor diegenen die veel tijd en moeite besteden aan de realisatie. Een goede afweging tussen beide soorten presentaties is derhalve gewenst. HET NIEUWE JAAR Zoals gebruikelijk staan voor het nieuwe jaar de bekende evenementen wederom op de agenda. U kent ze inmiddels namelijk de ITAL-Dag, nu niet op de derde zondag in de maand mei maar nu op maandag 19 mei (2e Pinksterdag), de Luchtvaart Hobby Beurs, de Nationale Modelbouw Manifestatie en de Open Cockpitdagen. Daarnaast worden wisselexposities gemaakt en themada gen gehouden. Een compleet overzicht van het jaarprogramma is bij uw nieuwsbrief gevoegd. Uiteraard gaan we in het nieuwe jaar ook door met het verder verbeteren van de permanente expo sities en het completeren van de collectie. Aan de laatste twee onderwerpen wordt veel tijd en geld besteed omdat het regelmatig vernieuwen van de inhoud van het museum een absolute voorwaarde is om de aandacht van het Nederlandse publiek te blijven behouden en we hopen uiteraard van harte dat dat ook weer in het jaar 1997 wordt gerealiseerd. Met hulp van de donateurs, de vrijwil ligers, de Koninklijke Luchtmacht en met een enthousiaste inzet van onszelf moet dat lukken. Tijdens de donateursdag heb ik een overzicht gegeven van de werken die het personeel en de vrij willigers van het museum in uitvoering hebben. Maar omdat niet iedereen op een donateursdag aan wezig kan zijn geef ik hierbij een verkorte weergave van dat overzicht: Algemene renovatie Farman hoek Reparatie Farman; overleg met Autotron inzake overname Bouw propellerwerkplaats Bouw werkplaats linnen bekleden Verplaatsen wanddoeken van o.a. de Brik van van Meel Diorama Dominie Tafereel van transport gewonden van de eilanden Achterwand wordt geschilderd door Jaap Zandstra Bewapeningsexpositie Verzamelen wapens uit USA, Duitsland en Nederland Manke Nelis, diesellocomotief, en rails zijn geplaatst Speciale vitrines zijn besteld 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1997 | | pagina 5