UITREIKING EREDIPLOMA'S GENERAAL SNIJDERS FONDS Op maandag 16 december j.l. werden in de Generaal Snijdershal voor de tweede keer de Erediploma's van het Generaal Snijdersfonds uitgereikt. In zijn welkomswoord memoreerde de directeur van het MLM, de luitenant kolonel M. Botma, de levensloop van Generaal Snijders. Hierna werd door de voorzitter van de Stichting Generaal Snijders Fonds, generaal majoor b.d. H. Dieters ingegaan op de motieven voor de uit reiking. DE EREDIPLOMA'S WERDEN UITGEREIKT: aan de heer W.C.J. van Westrop. directeur-conservator van het Nationaal Luchtvaart Museum Aviodome, daar hij als conservator met nimmer aflatende inzet de naam van dat museum tot een begrip heeft weten te maken, maar die bovenal daaraan internationale vermaardheid heeft weten te geven en hiermee in het byzonder heeft bijgedragen aan de reputatie van de Nederlandse Luchtvaart. aan de heer B. Baksteen, voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Verkeersvliegers, voor zijn veelzijdige kwaliteiten als gezagvoerder/vlieger bij de K.L.M.. onder meer tot uitdrukking komend, dat zijn kennis op luchtvaarttechnisch gebied alom waardering geniet en voor zijn inzet voor de belangen van vliegers en meer in het byzonder, voor de evenwichtige wijze waarop hij zich met de media verstaat over voorvallen en ontwikkelingen in de luchtvaart. aan de heer ir. L.M.M. Boermans, universitair hoofddocent aan de Technische Universiteit Delft, voor zijn grote verdiensten op het gebied van het maken van aërodynamische ontwerpen van zweef vliegtuigen, die uit hun aard geen mechanische of andersoortige voortstuwing kennen, waardoor zij bij uitstek afhankelijk zijn van optimale vormgeving van vleugels en rompen en waarvoor hij vleu gelprofielen heeft ontwikkeld die internationaal toepassing vinden. De Erediploma's werden overhandigd door de heer S. Orlandini, oud president-directeur van de K.L.M. In zijn dankwoord ging de heer Van Westrop in op de moeilijke situatie waarin de Aviodome zich bevind. Hij deed een dringend beroep op de aanwezigen, een (innige) samenwerking met het M.L.M. niet uit te sluiten. Na de dankwoorden van de heren Boermans en Baksteen volgde een informeel samen zijn. De Stichting Generaal Snijders Fonds is opgericht op 29 december 1932 te Den Haag. Grondleggers waren de heren Plesman. directeur van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij en Wall aardt Sacré, algemeen secretaris van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart en secretaris van het Comité Vliegtocht Nederland - Indië. Zij traden tevens op namens 14 perso nen die belangrijke functies vervulden in de luchtvaart. Het Generaal Snijders Fonds is opgericht ten einde de naam van Generaal C.J. Snijders (1852 - 1939), oud-opperbevelhebber van de Land- en Zeemacht en groot promotor van de Nederlandse luchtvaart, in ere te houden door zijn naam te verbinden aan een gouden medaille. Het doel van de Stichting is het eens in de drie h vier jaar uitreiken van deze C.J. Snijders-medaille met oorkonde 7

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1997 | | pagina 7