Van de serie die in 1964 was gekocht, bleken de meesten aan hun uren te zijn, het onderhoud werd te kostbaar en ze werden opgeslagen op Woensdrecht. In oktober 1971 werd de M-103 teruggeven aan de USAF. Begin 1972 werden de van België geleende toe stellen teruggegeven. Van de acht welke oor spronkelijk waren ontvangen, waren er nog zeven over. De overige toestellen werden echter in april 1972 aan de grond gezet wegens ernstige slijta ge aan de turbinelagers. Na te zijn voorzien van nieuwe motoren, die door de nieuwe eigenaren werden geleverd, kwamen de onder MDAP geleverde toestellen terecht in Turkije (9) en Ethiopië (2). De overigen, KLu eigendom, wer den verkocht aan een Amerikaanse handels maatschappij, Consolidated Aero Export, via welke er drie in Mexico en één in Honduras terecht kwamen. De overigen werden verkocht aan partikulieren. De drie in Nederland achtergebleven T-33As zijn nog steeds in goede staat. De M-5 is in het bezit van het Militaire Lucht vaart Museum, het toestel is op dit moment niet in de collectie en staat in opslag. De M-50 is gegaan naar de Anthony Fokker- school en staat, sinds de school is verhuisd en opgegaan in het Nederlands Luchtvaart College, in Hoofddorp. De M-54 stond tot 1982 bij de KMA in Breda, maar is daar vervangen door een F-104G Starfighter. Het toestel werd overgebracht naar Woensdrecht en werd daar beschilderd in het schema van Whisky-Four. Omdat de M-54 geen deel uitmaakte van dit team, werd de registratie gewijzigd in M-52. Onlangs werd "groot onder houd" op dit toestel gepleegd en het staat er op Woensdrecht voorlopig weer keurig bij. Hans Berfelo Bron vermelding: - Hibernian G.A., Vliegend in Nederland Lockheed T-33A, Eindhoven 1988, Flash Aviation - Diverse publicaties 20

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1997 | | pagina 20