De Lockheed F-5A was de fotoverkenningsuitvoering van de bekende Lockheed P-38 Lightning (hier op de foto). moet opschieten. Ik start om 8 uur precies en zet koers naar Port-Vendres. De wolkenbasis is laag. maar i.t.t. de vorige dag kom ik snel boven een prachtig regelmatig wit tapijt. Opluchting. Inderdaad, zoals voorzien door de jongens van de Meteo, houden de lage wolken precies op bij de kust, en terwijl ik over Port-Vendres heen vlieg neem ik mijn eerste foto's op 33.000 voet. Vervolgens het veld van Perpignan-Labannere. Dan krijg ik een geweldige schop onder mijn ach terste: goed gemikt door de luchtdoel-artillerie beneden, een enkel waarschuwingsschot. Mijn P- 38 trilt alsof hij zal breken; ik ben net ontsnapt. Ik verlaat snel dit ongastvrije oord en wend mij naar Limoux - foto's van het station - vervolgens foto's van het station van Carcassonne en, zon der het aflopen van de film te onderbreken neem ik in één keer de weg, de spoorweg en het kanaal naar Toulouse (dat is allemaal integraal deel van de opdracht) maar onderwijl constant dalend, want ik word steeds meer gehinderd door de cirrus en cirro-stratus, vóórboden van de komst van het front. Overigens zie ik de Pyreneeën niet, en ook niets voorbij de Garonne. Toulouse?. Gedwongen naar 26.000 voet te zak ken, nog gemakkelijker te ontdekken doordat ik een witte streep achterlaat (de bruidssluier zoals de jacht vliegers zeggen) word ik kwets baar. Boven Toulouse ongeveer 90 graden naar links en ik fotografeer Francazal, dan 180 graden over rechts en ik vlieg recht over Blagnac. Stoppen van mijn foto-apparatuur bij de Garonne en koers naar Carcassonne, terugklim- mend naar 30.000 voet naar mate het plafond me dat toestaat. Opnieuw foto's maken van de weg, de spoorweg en het kanaal, nu van Carcassonne naar Narbonne en Béziers. In het zicht van Béziers wordt mijn blik getrok ken door 3 vliegtuigen die scherp afsteken tegen het wit van de lage wolken boven zee; zij moeten klimmen om te proberen mij te onder scheppen. Na het stilzetten van mijn foto-appa- 23

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1997 | | pagina 23