F-27 FOKKER FRIENDSHIP Met veel aandacht van zowel tv als pers is in de nacht van woensdag 29 januari 1997 de Fokker F-27 Friendship, C-10, van de vliegbasis Soesterberg naar het museumterrein getransporteerd. Een spectaculair moment was het over het hek tillen van het vliegtuig en velen hebben dat moment ver eeuwigd. Alles is naar wens verlopen en dat heeft alles te maken met een grondige voorbereiding en een goede samenwerking van het personeel van de Bergingsdienst, de MTGKLu, de Genie van de KL en het personeel van de vliegbasis Soesterberg. Het toestel is inmiddels weer opgebouwd en trekt vanwege zijn grootte en bijzondere beschildering zeer de aandacht. Het vliegtuig is een echte aanwinst voor het museum, vooral omdat het inmiddels geheel is gecompleteerd en in een goede staat verkeerd. Dat laatste blijft uiteraard niet zo omdat het toestel, noodgedwongen, buiten staat opgesteld. De Fokker C-10 staat nu in vol ornaat bij de parkeerplaats, de 'nieuwe entree' van het museum. LUCHTVAARTPIONIER D. ASJES OVERLEDEN Onder grote belangstelling is de luchtvaartpionier Generaal-Majoor bd Ir. I). Asjes. RMWO, op 8 februari op de algemene begraafplaats Ockeduinen te 's-Gravenhage gecremeerd. De luchtvaart heeft daarmee een dynamische voortrekkeren pionier uit de moeilijke beginjaren van de luchtvaart verloren. De generaal Asjes was altijd bijzonder geïnteresseerd in het reilen en zei len van het museum en één van zijn gevleugelde uitdrukkingen was: "Als ik in het museum kom dan beginnen alle oude vliegtuigen met hun staart te kwispelen omdat ze mij als hun vlieger her kennen". Wij allen leven mee met de nabestaanden en zullen de daden van de generaal Asjes levendig houden met onder andere een speciale aan hem gewijdde vitrine. UITWISSELING LUCHTVAARTMUSEUA Tijdens een bezoek aan de Afdeling Luchtvaart van het Koninklijk Museum van het Leger en de Krijgsgeschiedenis te Brussel zijn onder hartelijke omstandigheden diverse museale onderwerpen besproken. De opdrachthouder van de Luchtvaartafdeling, de Cdt. bd Guy Bosnians, heeft toege- 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1997 | | pagina 4