zegd te bemiddelen bij de Staf van de Belgische Luchtmacht teneinde te bewerkstelligen dat de schietstoel van de Zwitserse Hunter van het museum wordt geneutraliseerd. De Koninklijke Luchtmacht heeft die expertise namelijk niet meer in huis en om veiligheidsredenen moeten de explosieve ladingen worden verwijderd. Daarnaast heeft de heer Bosnians toegezegd een poging te willen doen om een bruikleen van de Fouga CM-170 Magister aan het museum te bespoedigen. De eerste formele aanvraag werd destijds gedaan door de voormalige Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten, de Luitenant-Generaal H.J.W. Manderfeld, die zelf zijn opleiding heeft genoten op de Fouga Magister. Verder heeft het museum een formeel voorstel ingediend bij de directeur van het Spaanse Luchtvaartmuseum te Madrid voor de ruil van een F-104 Starfighter voor een Phantom F-4. Mocht die deal succesvol zijn dan is de flightline van het 32 TFS USAF compleet en heeft het museum er een unieke collectie bij. Een paar jaar geleden heb ik bij de Zweedse Luchtmacht geïnformeerd naar de verblijfplaats van een Agusta Bell, die afkomstig zou zijn van de Marineluchtvaartdienst. Inmiddels heb ik een schrijven van de directeur van het Flywappenmuseum te Linköping ontvan gen die een Agusta Bell met het serienummer 225 aanbiedt voor een lange bruikleenperiode. Uit de bijgeleverde foto's blijkt dat de helicopter in fantasie kleuren is gespoten en dat er nog al wat onderdelen ontbreken. De directeur probeert het toestel te completeren vanuit voorraden van de Zweedse Luchtmacht. De Koninklijke Marine heeft de intentie uitgesproken het transport van de helicopter te willen bekostigen. CATALINA Na een bezoek aan het Marinevliegkamp Valkenburg werd één ding duidelijk, namelijk dat de leden van de Neptune Association, onder leiding van de Adjudant Akkermans, monnikenwerk moe ten verrichten voor het in museale staat brengen van de Catalina. Enthousiast, serieus en met een niet aflatende ijver wordt aan het vliegtuig gewerkt en het zal mij niet verbazen als het vliegtuig er toonbaar uitziet op de 80ste verjaardag van de Marineluchtvaartdienst, die wordt gevierd op zater dag 13 september 1997. Wellicht, maar dat is misschien teveel gevraagd, staat de Agusta Bell in de kleuren van de MLD op de static display in de historische hangar. KINDERFEESTJES Nog steeds kan het museum bij lange na niet voldoen aan de vraag om kinderfeestjes te houden in het museum. Velen moeten we helaas teleurstellen en dat komt onze naam niet ten goede. Het pro bleem is echter dat we te weinig geschikte mensen hebben om op een goede wijze de kinderpartij tjes te organiseren en te begeleiden. Derhalve zoeken we naarstig naar vrijwilligers(sters) die ons kunnen assisteren. In een later stadium behoort een onkostenvergoeding tot de mogelijkheden. Wie helpt ons? M. Bot ma, Directeur Militaire Luchtvaart Museum 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1997 | | pagina 5