De op 10 mei 1940 boven de Kooy door luitenant Van Overvest neergeschoten Messcherschmitt Bf 109E jager. een order om met de motorploegen liet veld te vernielen. Zodoende zat ik een paar uur op een tractor te hobbelen. Een uur of 3 kwam ik daar, door en door gaar, vanaf. Natuurlijk weer een paar luchtalarmen. Ik vergat nog te vertellen, dat in de loop van de morgen de D.21's die alle maal beschadigd waren, naar de fabriek waren gebracht waar Hajenius begon met ze te her stellen, tot grote vreugde van de Soesterbergers die ze zelf al hadden afgeschreven. Na een uur of 5 nam ik het van Hajenius over, de G. l was inmiddels weer klaar en tegen donker ook nog 2 D.21's die meteen nog startten. Het hele personeel werd in 2 divisies verdeeld. Om een uur of 20.30 kon ik met Beets en Dr. Baden naar de boerderij en bollenkwekerij van Guldemond aan de Rijksweg. Ik sliep op een paar stoelen en moest om 2.15 uur weer op. Zaterdag 11 Mei 1940 Het hele kamp was natuurlijk verduisterd, alleen de puinhopen van de hangar smeulden nog. zodat die nog nat gehouden moesten wor den. Ook bij het wrak van de T.5 zag je af en toe een vlammetje. Zodra het licht werd begonnen we weer aan de D.21s waarvan in de vroege ochtend er 3 gereed kwamen en die dan ook dadelijk naar Buiksloot vertrokken. Er bleven tenslotte 2 tamelijk ernstig beschadigde D.21s over. waarvan ik ontdekte dat er één goede van te maken viel. Op mijn advies werden ze mid den in de puinhoop van de hangar gezet waar door ze uitstekend waren gecamoufleerd. Met man en macht werd er gewerkt. Het was heel vaak luchtalarm, maar "De Kooy" werd vrijwel niet aangevallen. Op het laatst gingen we alleen in de schuilplaats wanneer de Duitse vliegtui gen erg dichtbij kwamen, want elke versprei ding kostte erg veel tijd. 's Middags schreef ik een briefje dat ik aan de burgerchauffeur Reynhout meegaf. De hele dag was ik met de D.21's bezig en tegen de avond was de ene prac- tisch vliegklaar. Om een uur of 18.00. juist toen ik tot 4s nachts 00.00 uur vrijaf zou hebben om eindelijk wat te slapen, was het weer luchtalarm voor een stuk 11

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1997 | | pagina 11