Vliegers op de Kooy, v.l.n.r. J.W.Th. Bosch, H. Doppenberg en H.J. van Overvest. of 6 Messerschmitts. Ongelukkigerwijze vlogen er ook 5 D.17's vanaf "De Vlijt" naar Buiksloot die door fort Oostoever en stommelingen van "De Kooy" werden beschoten. Eén viel er in de polder over liet kanaal en de ander maakte niet tegenstaande de omploegenj en de versperring een keurige noodlanding. Ik ging erop af om de schade op te nemen. De koeler was stukgescho ten en de romp was doorzeefd met kogelgaten. Het begin van de reparatie leidde ik. maar om een uur of 20.00 ging ik wat slapen in dezelfde kamer als de vorige nacht. Zondag 12 Mei 1940, le Pinksterdag 's Nachts om 12.00 uur begon ik weer met de reparatie van de D.17. Na veel gemodder met enige mensen van het burgerpersoneel die ook bijna 24 uur achtereen op de benen stonden was het toestel net met licht worden klaar. Omdat er nog veel Duitse kisten in de lucht zaten, mocht de vlieger, een piepjonge 2e It. vlieger, Rozenburg, pas vrij laat starten. De D.21 kwam inmiddels gereed en werd met suc ces proefgedraaid, hetgeen voor mij een grote voldoening was. Om een uur of 7.30 uur startte dit vliegtuig, bestuurd door sergt Slag. Feitelijk had ik van 6.00 uur tot 9.00 uur vrij, maar daar bleef niet veel van over. Ik ben op de boerderij nog een half uurtje gaan liggen. Vanaf 9.00 uur had ik weer dienst en toen heb ik "in een mini- urn van géén tijd" de resten van de laatst over gebleven D.21 geheel laten demonteren en alle bruikbare delen heb ik aan de magazijnsauto van de Ja Va grondploeg meegeven. Vanaf 12.00 was ik vrij tot 18.00 uur. Na wat gegeten te hebben heb ik me in de keuken van 12

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1997 | | pagina 12