Een aantal Boeing B-17 Flying Fortresses op weg naar Duitsland. Twee Thunderbolts van de Group crashen in het slechte weer boven Engeland, waarbij de Luitenants William N. Tucker en Lynn W. Hair omkomen. De bemanningen van 'onze* Forten verkeren over al deze zaken in onwetendheid; zij worden niet beschoten door Flak, er zijn geen Duitse jagers in de buurt, bij het doel begint de bewol king conform de voorspellingen inderdaad te breken en ligt Halberstadt stralend in de zon: een echte "bombardiers dream". Deze droom zal voor Capt. S. Silverstein, bom- menrichter in het toestel van Col. Robinson, snel in een nachtmerrie overgaan. Hij is verant woordelijk voor de resultaten van de gehele Bomb Group: alle bommenrichters hebben hun ogen gericht op het leidende toestel en laten hun lading vallen als die van het 'lead ship' valt De bomluiken worden nu geopend. Het toestel van Col. Robinson vliegt nu op de automatische piloot en de correcties, die Silverstein op zijn richttoestel uitvoert. De 'bomb run' begint om 11.53 uur en exact 60 seconden later heeft Silverstein de Junkers- fabriek in zijn vizier. Hij haalt de afwerpscha- kelaar over. maar er gebeurt niets. Razend snel voert Silverstein een storings-reactie uit en vier seconden later vallen de 12 500-pond High Explosive bommen alsnog uit het ruim, gevolgd door die van de negentien overige toestellen. Gezien de vliegsnelheid zijn deze vier seconden echter voldoende om de bommen over het doel heen te laten vallen en deze exploderen dan ook in een weiland ten noord-oosten van het doel. Ongetwijfeld vloekend sluit Silverstein de lui ken. De Forten draaien langzaam af en de be manningen maken zich op voor de terugweg naar Thurleigh. Luftwaffe Op dit moment verschijnen diverse twee-moto- rige Duitse jagers ten tonele en vallen de for maties aan. Het is alsof de Luftwaffe hierop heeft gewacht. Om 11.57 uur wordt de Lead Group van achte ren aangevallen door een Me-110. Dit toestel 25

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1997 | | pagina 25