wordt o.m. beschoten door Sgt George C. Kessel, de rechter-zijluikschutter van Lt. Berry. De Messerschmitt valt vervolgens als een bak steen naar beneden en explodeert op de grond. Even later schiet 1/Lt Allan T. Ballard, naviga tor van het leidende toestel in de Low Flight op een Ju-88. Ook deze gaat naar beneden en zal de eerste zijn van een achttal Duitse jagers, dat aan de bemanning van 2/Lt Loren E. Page wordt toegewezen. Om 12.00 uur neemt de staartschutter van het zelfde toestel, S/Sgt Daniel J. Antonelli, een Me-110 op de korrel. Vanaf 500 tot 100 yards afstand geeft hij korte vuurstoten af, waardoor de kap van deze jager wordt geschoten om korte tijd later te exploderen. De aanvallen van de twee-motorige Duitse jagers worden in de rapporten als halfslachtig en niet al te agresssief gekenschetst. Schade lopen de Forten van de 306th BG dan ook niet of nauwelijks op. Om 12.06 uur nadert een Me-110 de B-17 van 2/Lt Coleman. Diens linker zijluikschutter, S/Sgt Clinton E. Snyder opent het vuur op 800 yards en ziet zijn lichtspoor de neus van de jager treffen, die even later brandend neerstort. Vier minuten later is het wederom S/Sgt Antonelli. Vier Me-109's zijn op het strijdtoneel verschenen. Twee lange vuurstoten op een afstand van 200 yards doen een van hen explo deren. En kort daarna weer Antonelli: een Me- 110 komt van boven aanvliegen. Op 500 yards begint Antonelli lange vuurstoten af te geven en op 150 yards gaat ook dit toestel neer. Om 12.19 uur vuurt 1/Lt Donald W. Baltzer, bommenrichter in de B-17 van Lt. Coleman, met zijn dubbelloops .50 van dichtbij op een Me-110, die hem vanuit de two-o'clock position aanvalt. Zijn lichtspoor treft de Messerschmitt, waarna de rechtervleugel afbreekt en het toestel brandend in een spin naar beneden gaat Flak De koers van de Group is nu wat zuidelijker en men vliegt vrij dicht langs Hannover. Zowel hier als gedurende de rest van de thuisvlucht wordt de formatie beschoten door Flak. Wederom wor den echter geen toestellen echt getroffen en alle 20 B-17's blijven in formatie vliegen. Om 12.30 uur probeert nog een Me-110 een aanval en nadert de High Flight van achteren. De buikkoepelschutter van Lt. Dowell, Sgt T.G. Overn, vuurt op 500 yards afstand. De kap vliegt van de Messerschmitt, waarop twee man met hun parachute het toestel verlaten. Een derde man verlaat eveneens de kist, maar bij hem wordt geen parachute waargenomen. Een rookwolk op de grond geeft korte tijd later de crashplaats van de Me-110 aan. Even later zendt Sgt. Marvin F. Burleson, buikkoepel schutter van Lt. Page, een Ju-88 naar de aard bodem. Om 12.35 uur krijgt de "Tail-end-Charlie" van de formatie zijn kans. Staartschutter in dit laat ste toestel in de I^ow Flight is Sgt Charles E. Dapra. Nu waagt een Me-109 zich te dicht in de buurt en zijn aanval vanuit de seven-o'clock position eindigt als hij op 50 yards van de B-17 explodeert. De toestellen van de 306th BG zijn inmiddels de Nederlands/Duitse grens dicht genaderd. Hoewel ze gedurende de terugweg zijn aange vallen door de Luftwaffe, beschoten door de Flak en een aantal toestellen van vóór hen vlie gende formaties hebben zien neerschieten, is nog geen enkel toestel van de Group zwaar beschadigd. Echter de krijgskansen zullen zich nu spoedig tegen hen keren Aan Duitse zijde zijn een aantal Staffeln van Jagdgeschwader (JG) 26 opgestegen van de basis Florennes in België. Westelijk van Nordhorn stuiten deze jagers nu op de totaal niet-geëscorteerde B-17's van de 306th BG. De piloten van JG 26 vliegen een eind naar het westen en draaien voor een frontale aanval op de 20 Vliegende Forten. De Lead Flight van de Group krijgt de volle por tie van de eerste aanval te verduren, die exact om 13.22 uur begint. B-17F 42-30782 van 1/Lt Willard D. Reed 26

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1997 | | pagina 26