CAMOUFLAGE EN KENTEKENS De geschiedenis van op de vliegtuigen van de Nederlandse Strijdkrachten Eind oktober wordt in het Militaire Luchtvaart Museum het eerste exemplaar aangeboden van het boek "De geschiedenis van CAMOUFLAGE EN KENTEKENS op de vliegtuigen van de Nederlandse Strijd krachten" samengesteld en geschreven door John Greuter, met medewerking van Max Schep, Luc Boerman en Joke Bos song. Het hoek wordt uitgegeven door Uitgeverij bv Bonneville te Bergen (NH). Na vele jaren research is een lijvig standaardwerk verschenen waarin practisch alles is terug te vin den over de identifïcatiekenmerken en camoufla gekunst van Nederlandse militaire vliegtuigen gedurende de afgelopen 85 jaar. Van luchtvaart afdeling tot Koninklijke Luchtmacht. Van Marine Luchtvaart Dienst tot Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Nederlands Indisch Leger. Alle be schilderingen van de vliegtuigen vanaf 1913 tot nu worden beschreven. Zoals van de Nederlandse vliegschool in Jackson, VS tijdens WO II. de Nederlandse squadrons onder commando van de Royal Air Force en Fleet Air Arm en de vliegtui gen op de Nederlandse Antillen en in Australië. Maar ook de beschilderingen ten behoeve van vredestaken en de NAVO camouflage-overeen komsten zijn opgenomen. Verder bevat het boek alles over de systematiek van de registraties, over de in de eerste wereld oorlog geïnterneerde vliegtuigen en over de laat ste transportvliegtuigen en helicopters van de KLu. Alle gevoerde squadron- en onderdeelsemblemen zijn afgebeeld en beschreven, evenals de nationa- liteitskenmerken, zoals oranje schijven, driehoe ken, vlaggen en rozetten. Dankzij de orginele verfvoorschriften geeft dit boek de belangrijkste camouflagepatronen zeer gedetailleerd en natuurgetrouw weer. Voor model bouwers zal dit boek tot in lengte van jaren de basis zijn waaruit zij hun informatie halen, de meeste kleuren zijn dan ook vertaald naar huidi ge modelbouwverven. Het boek telt meer dan 350 bladzijden en is rijke lijk geïllustreerd met honderden fotos in zwart wit en kleur, waarvan vele nooit eerder zijn gepu bliceerd, en met talloze airbrush zijaanzichten. Kortom dit is een boek, dat iedere geïnteresseer de in de Nederlandse militaire luchtvaart in bezit behoort te hebben. Een boek, dat voor uw redac teur, die dacht toch wel het e.e.a. van de militaire luchtvaart te weten, toch nog de nodige verrassin gen in petto had en dat hij dan ook van harte aan beveelt. Het l)oek is mede tot stand gekomen door o.a. de Sectie Luchtmacht Historie, het Militaire Luchtvaart Museum, de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum, het Instituut voor Maritieme Historie van de Koninklijke Marine en AKZO-Nobel. Het boek is verkrijgbaar bij de erkende boek handel en kost 89,90. Eveneens is het moge lijk het boek via de museumwinkel "De Brik" te bestellen. H.G. Berfelo 25 1

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1997 | | pagina 25