en natuurgetrouw weer. Voor veeleisende modelbouwers zijn de camouflage- en identificatiekleu- ren zelfs vertaald naar de huidige modelbouwverven. Het boek is tevens een must voor iedere liefhebber van de geschiedenis van de militaire luchtvaart. Het boek kan ik iedereen van harte aanbevelen. VERZELFSTANDIGING MLM De projectgroep, met daarin een vertegenwoordiger van de SVMLM, heeft eigenlijk nog niet zo veel concreets te melden. Het accent van de werkzaamheden ligt nog grotendeels in het inventariseren en het in kaart brengen van alle taken en bevoegdheden van het museum en in het opstellen van de komende begroting en het doen van voorstellen van een nieuwe organisatie en onderzoeken op welke wijze de organisatie op een kwalitatief en kwantitatief verantwoorde wijze kan worden gevuld. Het besef bijbrengen aan een ieder, dat de primaire taak van het museum is het in een goede staat houden en bewaren van militair, cultureel erfgoed voor het nageslacht, is een tijdrovende factor. De streefdatum voor de realisatie van een verzelfstandigd museum is nog steeds 1 juli 1998. Voor die datum moeten ook de koffiekamer en de filmzaal zijn verbouwd en zijn aangepast aan moderne museale eisen. De plaats van de entree wordt verbeterd en met ingang van 1 juli 1998 wordt er wel licht toegangsgeld geheven. De hoogte van de toegangsprijzen moet nog worden bepaald. Al met al zullen binnenkort de nodige veranderingen worden doorgevoerd die in principe het doel hebben het museum op een nog meer professionele wijze te exploiteren. M. Bot ma Directeur Militaire Luchtvaartmuseum

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1997 | | pagina 5