4AT THE DOUBLE' A.U.B. In 1993 nam het stichtingsbestuur in overleg met het College van Advies het initiatief om een beleidsplan voor het Militaire Luchtvaart Museum op te stellen. De belangrijkste reden hiervoor was het veiligstellen van de toekomst van het museum gelet op de prioriteiten en de financiële mogelijkheden en beperkingen van de Koninklijke Luchtmacht. In de loop van 1994 stelde organisatie-adviseur W.J. den Hartog een concept-beleidsplan voor het MLM op. Dit plan werd, na discussie binnen het stichtingsbestuur, voorjaar 1995 aangeboden aan de luchtmachtleiding en aldaar positief ontvangen. Besloten werd de voorstellen nader uit te wer ken, waartoe een werkgroep werd ingesteld. Het rapport Toekomst van het Militaire Luchtvaart Museum' van deze groep werd in de loop van 1996 door de luchtmachtleiding goedgekeurd. In februari 1997 werd de Projectgroep Verzelfstandiging MLM geïnstalleerd met als taak het voor bereiden en implementeren van een verzelfstandigd MLM op de lokatie Kamp van Zeist. Deze werkgroep is bezig met het opstellen van een bedrijfsplan en met de voorbereiding van de realisa tie van de nieuwe structuur en werkwijze van het MLM ingaande 1 juli 1998. Tot zover een korte samenvatting van de verschillende stappen in het MLM-veranderingsproces. Via de mededelingen van Directeur Botma en mij in de Nieuwsbrief en de rapportages op de dona- teursdagen heeft u, meer in detail, daarover ook kennis kunnen nemen. Mijn conclusie moet zijn dat in de achterliggende bijna vier jaar veel gedacht, gepraat en geschre ven is over deze, voor het MLM zo belangrijke zaken. Voorts dat een en ander heeft geleid tot grote onzekerheid bij het personeel ten aanzien van hun toekomst. Daarnaast is het duidelijk dat de ver schillende activiteiten vooral in het afgelopen jaar erg veel tijd hebben gevergd van de museum leiding, hetgeen ten koste is gegaan van de feitelijke museunitaken. Ik hoop en wil vanuit onze betrokkenheid als 'vriendenkring' er gaarne op aandringen dat het over leg over de gewenste veranderingen bij het museum nu op korte termijn resulteert in concrete stap pen en maatregelen. Het museum en zijn medewerkers hebben daar dringend behoefte aan en recht op. Vandaar de titel van deze hartekreet. H.D. 6

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1997 | | pagina 6