EEN MARKANTE PERSOON VERTREKT. Op de donateursdag 1995 meldde ik u dat ir. Herman Doppenberg het penningmeesterschap van onze stichting per 1 januari 1996 ging beëindigen. In het bestuur bleef hij belast met de coördina tie van C-10 zaken. Thans, bijna 2 jaar later, zal "Dop" ook met deze activiteit stoppen. Dit besluit betekent het einde van een zeer lange bestuursperiode. Kort na de oprichting van de Stichting Vrienden in 1980, vroeg ik ir. Doppenberg om tot ons bestuur toe te treden. Zonder aar zeling stemde hij daarmee in. Zijn enthousiasme en interesse voor de geschiedenis van de militai re luchtvaart waarin hij als operationeel vlieger in de mei-dagen 1940 een rol speelde, waren daar zeker debet aan. In 1983 nam hij het penningmeesterschap op zich. De groei van de stichting en van de geldstro men als gevolg van onze activiteiten, betekenden een transformatie van een vrij simpele boekhou ding naar een professioneel financieel beheer. Deze verandering heeft hij, zij het soms met enige hoofdbrekens, op doelmatige en praktische wijze verwerkt en uitgevoerd. Zijn filosofie daarbij was enerzijds het belang van een gezonde vermogenspositie en anderzijds een verantwoorde en goed gemotiveerde ondersteuning van de behoefte en wensen van het museum. Deze afweging heeft hij op bekwame, behoedzame, maar zeker ook realistische manier verwezenlijkt. De additionele taak van C-10 coördinator sprak hem zeer aan. Hij streefde vooral naar concrete resultaten zowel bij de fondsenverwerving als in de feitelijke replica-bouw. Het feit dat externe omstandigheden dit streven nogal eens verstoorden, ergerde hem maar inspireerde hem bij het zoe ken naar alternatieve oplossingen. Bij zijn vertrek ziet hij geen voltooide Fokker C-10 in de Snijders Hal staan, maar wel enige belangrijke projectdelen die uitzicht bieden op een bevredigend eindresultaat en een aanvulling van het in het MLM aanwezige Fokker erfgoed. Herman Doppenberg, namens het bestuur heel veel dank voor jouw inzet, deskundigheid, steun en collegialiteit gedurende vele jaren van jou ondervonden. Jij hebt een groot aandeel gehad in de ont wikkeling tot haar huidige positie van de Stichting Vrienden. Velen zijn je daarvoor erkentelijk en zullen daarvan ongetwijfeld blijk willen geven tijdens de komende donateursdag op 15 november a.s., als wij een, in meerdere opzichten markante persoon uitzwaaien. H. Dietersvoorzitter 8

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1997 | | pagina 8