FOKKER C.X REPLICA - BOUWPROJECT gers waren de heren Plesman, directeur van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij en Wallaardt Sacré, algemeen secretaris van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart en secre taris van het Comité Vliegtocht Nederland - Indië. Het Generaal Snijders Fonds is opgericht ten einde de naam van Generaal C.J. Snijders (1852 - 1939), oud-opperbevelhebber van de Land- en Zeemacht en groot promotor van de Nederlandse luchtvaart, in ere te houden door zijn naam te verbinden aan een gouden medaille. Het doel van de Stichting is het eens in de drie vier jaar uitreiken van deze C.J. Snijders-medaille met oorkonde aan een natuurlijk- of een rechts-persoon die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt op het gebied van de luchtvaart in de ruimste zin des woords. Het bestuur van het generaal Snijders Fonds heeft daarnaast in 1995 een Erediploma ingesteld als erkenning van in het oog vallende prestaties en/of belangrijke verrichtingen, die getuigen van hoog ontwikkeld vakmanschap of van vernuftig prestatievermogen en die een wezenlijke bijdrage leve ren aan de luchtvaart en luchtvaartgezindheid. Het Erediploma wordt eenmaal per jaar aan maximaal drie personen (of groepen van personen) uit gereikt. Allereerst bied ik u allen namens het C.X - projectteam de allerbeste wensen aan voor 1998: wij nemen ons voor u gedurende dit jaar regelmatig te informeren omtrent de voortgang van het pro ject. Het lijkt mij een goed uitgangspunt aan het begin van hel jaar een statusoverzicht te geven aan de hand waarvan dan in de loop van de tijd kan worden afgemeten of, en zo ja. hoeveel voortgang er is geboekt. Met de bouw van de vleugels voor de C.X door het VakTechnisch Opleidings Centrum (VTOC) gaat het helaas minder goed dan wij medio 1997 nog veronderstelden: het plan om na juli '97 met gevor derde leerlingen verder te werken aan de rechterondervleugel kon geen doorgang vinden, terwijl het VTOC naar verwachting pas na de jaarwisseling weer gekwalificeerde leerlingen ter beschik king kan stellen. Op grond daarvan plannen we de rechterondervleugel per 1 juli *98 gereed te heb ben, waarna verder kan worden gegaan met de vervaardiging van de linkerhelft van de ondervleu gel; verwachte tijdstip gereed - 1 november *98. Om de bevestiging van de ondervleugels aan de romp t.z.t. mogelijk te maken en te vergemakke lijken, wordt thans een basismal van deze romp gemaakt door 'onze'lastechnicus van de technische HGB 10

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1998 | | pagina 10