dienst van Marine Vliegkamp Valkenburg. Van deze basismal fabriceert het VTOC dan weer een contramal. waarmee de beide ondervleugels al bij de bouw pasklaar kunnen worden gemaakt. Over de bouw van de boven vleugel valt op dit moment niets concreets aan te geven. We hopen op korte termijn meer duidelijkheid te verkrijgen omtrent de mogelijkheden van het VTOC om ons hiermee te helpen. Voorlopige planning gereed: 1 - 1 - 2001 Een poging om uit de te koop aangeboden inboedel van Fokker verschillende gereedschappen, die goed hadden kunnen worden gebruikt bij de verdere fabricage van de vleugels te verwerven, is helaas op niets uitgelopen. Als uitvloeisel van een overeenkomst met Guy Black om motoren te ruilen, werd het Museum onlangs verblijd met de ontvangst van een aantal C.X-onderdelen: 2 originele Dunlopbanden uit de jaren \30 (waar nog wel het een en ander aan dient te gebeuren), 2 nieuwe velgen, remtrommels, remdifferentieel een oliekoeler en natuurlijk de ruilmotor. Verder kregen wij de beschikking over tekeningen voor de vervaardiging van een machine, waarmee achtkantige buis kan worden getrok ken. Telefonisch contact met DAF Special Products heeft duidelijk gemaakt dat de toegezegde werk zaamheden aan het landingsgestel medio *98 kunnen aanvangen. Het gaat in deze om rework van het geleende Finse exemplaar, dat wij t.z.t. dus zullen moeten teruggeven en - naar het voorbeeld van dit Finse exemplaar - nieuwbouw van een landingsgestel voor onze C.X. We hebben nog geen idee hoe lang de diverse activiteiten zullen gaan duren maar het lijkt mij verstandig ervan uit te gaan dat met het geheel geruime tijd zal zijn gemoeid. Een aantal onderdelen van de Fokker C.X., zoals deze tijdens de donateursdag waren tentoongesteld. 11

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1998 | | pagina 11