Met de plaatwerker van Soesterberg zijn onlangs besprekingen gestart met als doel het maken van de brandstoftank en de ailerons. We hopen deze besprekingen binnenkort af te ronden en zullen u de volgende keer de resultaten melden. Commandant en specialisten van het Woensdrechtse DMVS van de Koninklijke Luchtmacht bui gen zich over de vraag in hoeverre zij ons kunnen helpen bij de bouw van onderdelen. Ook hier over hoop ik u t.z.t. nader te informeren. Deelnemers aan de in november jl. gehouden donateursdag van de Stichting Vrienden hebben in het Museum naast het uit Finland afkomstige wrak van een C.X vele van de reeds voltooide C.X- onderdelen kunnen bewonderen. Zo lagen daaro.m. te pronk de in aanbouw zijnde vleugelhelft, de romp met BWR (banden, wielen, remmen), richtingsroer, vliegerstoeltje en natuurlijk het instru mentenpaneel met een aantal, soms originele, instrumenten. Nog geen veertien dagen later vorm den deze onderdelen een deel van het decor bij de viering van het 60 jarig bestaan van de (v.m.) Bedrijfsschool van Fokker. Bij het afscheid als bestuurslid en coör dinator C.X-project bood voorzitter Gen.Maj. Dieters Herman Doppenberg een model aan van de Fokker C.X. Als gevolg van drukke werkzaamheden bij zijn reguliere baan op Valkenburg heeft Stef Huizer (tij delijk?) zijn activiteiten als projectleider van de C.X-replicabouw moeten overdragen aan Jan Schenk, een zeer ervaren en deskundig luchtvaarttechnicus met een ruime ken nis op het gebied van historische vlieg tuigen, die zich met veel geestdrift en voortvarendheid op dit project heeft gestort. Welcome aboard, Jan, ik ben blij dat je er bent! Tot slot moet nog worden gememoreerd dat Herman Doppenberg, al vele jaren coördinator van dit project, onlangs de tijd gekomen achtte deze activiteiten aan iemand anders over te dragen. Tijdens de laatst gehouden donateursdag nam hij afscheid als bestuurslid van de Stichting Vrienden en als C.X-coördinator, een taak die hij vervolgens aan mij over droeg. Dank, Herman, voor je inzet en werklust op dit gebied, ik houd je op de hoogte! R. d Hollosy 12

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1998 | | pagina 12