Eén van de Sukhoi Su-22UM-3K's op de flightline van de vliegbasis Volkel. De Slowaakse Luchtmacht ontstond in januari 1993 door de deling van Tsjechoslowakije in de Republieken Tsjechië en Slowakije. Het gevolg hiervan was, dat er een hele nieuwe luchtmacht was ontstaan met ruim 6.000 man personeel en zo'n 200 vliegtuigen. De basis ligt iets ten noor den van Bratislava. De basis heeft thans de beschikking over een tiental SU-25 Frogfoots. Verder ligt er een groot oefenterrein, waar met de regelmaat van de klok vliegtuigen worden gedetacheerd om van de ranges in de nabijheid van Malacky gebruik te maken. Vroeger beschikte de basis ook over twee squadrons MIG-21's maar die werden twee jaar geleden naar Sliac overgeplaatst of bui ten gebruik gesteld. De twee SU-22UM-3K Fitter-G's waren op Volkel te gast om het wederzijdse vertrouwen tussen de Koninklijke Luchtmacht en de Slaf te bespoedigen. Volgens Adjudant Maus van het bureau Staf Voorlichting Vliegbasis Volkel mag het bezoek van de Slowaken geenszins worden aange merkt als een rotatie. Plaatsing; van de Alonette III heli's toch op Soesterberg In april 1997 had de staf van de Koninklijke Luchtmacht al het voornemen om op termijn negen Alouette III heli's te verplaatsen van Gilze-Rijen naar Soesterberg. De verplaatsing heeft te maken met gebrek aan ruimte op de vliegbasis Gilze-Rijen. De Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) en de Tweede Kamer hadden in eerste instantie beden kingen tegen plaatsing van de helicopters op Soesterberg. De kamer wilde meer duidelijkheid over het aantal avondvluchten, die met de heli's in de toekomst gemaakt zullen gaan worden vanaf de "BAKERMAT*. Volgens Staatssecretaris Gmelich Meijling komt het in de toekomst neer op ongeveer dertig avondvluchten op jaarbasis. Overdag worden de heli's incidenteel ingezet voor VIP's, fotovluch- ten en indien nodig voor het vervoer van gewonden. 27

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1998 | | pagina 27