NOTITIES UIT HET MUSEUM ALGEMEEN Achterom kijkend kunnen we concluderen dat het jaar 1997 in veel opzichten een goed jaar voor het museum is geweest. Ondanks de warme zomermaanden, veel weerrecords zijn gesneuveld, bleek dat de belangstelling voor de vliegtuigcollectie en de presentatie daardoor niet afneemt en we aldus komen op een uit eindelijk positief resultaat van meer dan 120.000 bezoekers. De vaste evenementen zoals de Italiaanse motorendag, de Luchtvaart Hobby Beurs, de Nationale Modelbouwmanifestatie en niet te vergeten de Open Cockpit Dagen stonden opnieuw borg voor grote aantallen bezoekers. Het meren deel van de bezoekers moet echter op een andere wijze naar het museum worden getrokken en daar voor zijn free publicity, thema-tentoonstellingen, aansprekende verbeteringen van de presentatie en uitbreiding van de collectie de instrumenten om de. ons zelf opgelegde doelstelling van minimaal 1 bezoekers, te realiseren. De organieke personele sterkte is echter dit jaar teruggelopen naar 13 functies hetgeen uiteraard een extra inspanning vereist van het achterblijvende personeel. Niet alle taken hebben we pro bleemloos over kunnen nemen, al is het wel gelukt om met behulp van speciaal daartoe geselec teerde vaste vrijwilligers de kinderpartijtjes, waarvooreen niet aflatende belangstelling bestaat, in stand te kunnen houden. COLLECTIE Voor wat betreft de vliegtuigen is de vaste collectie van het museum uitgebreid met twee en wel een Kokker Friendship F-27 en een F-102 Delta Dagger. Voor het verplaatsen van de F-27 van de vlieg basis Soesterberg naar het museum in de nacht van 29 januari 1997 was veel belangstelling van zowel tv als pers. De F-102 Delta Dagger is in november door personeel van de Bergingsdienst naar Een overzicht van de 32nd TFS flight line, met v.r.n.l. de Sabre, Super Sabre, Delta Dagger en Eagle. 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1998 | | pagina 4