hel museum gebracht en geplaatst in de rij van Amerikaanse vliegtuigen, de zogenaamde 32nd TF Squadron Flight Line. De plaatwerkerij en de schilderswerkplaats van het Depot Mechanisch Vliegtuigmaterieel en Straalmotoren hebben op een prima wijze het uiterlijk van het oorspronke lijk Griekse vliegtuig veranderd in een Amerikaans 32 Squadron vliegtuig. De flight line ziet er inmiddels imposant uit en de rood-wit-blauwe kielvlakken van de F-100 en van de F-102 trekken ieders aandacht. Het enige vliegtuig dat nog ontbreekt is een F-4 Phantom. Omdat de vliegtuigen voor langere tijd buiten worden opgesteld heeft het museum ten aanzien van de kleur een conces sie moeten doen en wel door de originele matte kleur te vervangen door een glanzende twee com ponenten verf die namelijk weerbestendiger blijkt te zijn. Het transport van de Agusta Bell heli hebben we mede door niet te voorspellen weersomstandigheden in het naseizoen helaas moeten uit stellen tot het voorjaar. F-16 In februari van dit jaar heeft het museum, om reden van een uitbreiding van de doelstellingen naar het heden en de toekomst, de Directie Materieel KLu verzocht in aanmerking te worden gebracht voor de toewijzing van een F-16 compleet. Recentelijk heb ik de behoefte wederom onder de aan dacht gebracht en daaraan toegevoegd dat naar mijn mening de eerste F-16 die is geleverd aan de Koninklijke Luchtmacht bestemd zou moeten worden voor het museum. Een eerst geleverd vlieg tuig is voor een museum uitermate waardevol; bovendien als het vliegtuig voor het museum wordt bestemd dan is daarmee gewaarborgd dat het vliegtuig in lengte van jaren in zijn originele status blijft behouden. FOKKER D-VII Door een behoorlijke financiële bijdrage van de Koninklijke Luchtmacht, de Koninklijke Marine en de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaartmuseum aan de Fokker Heritage Trust is het Fokker erfgoed zekergesteld. Dat houdt in dat het meest beroemde gevechtsvliegtuig van Fokker, de D-VII, behouden blijft voor het Militaire Luchtvaartmuseum. Het vliegtuig is namelijk een niet te missen schakel tussen de Farman en de Fokker D-XXI. INTERNET Dankzij een financiële bijdrage van de Stichting Vrienden MLM heeft het museum inmiddels een eigen website van meer dan dertig pagina's. De opmaak ziet er erg fraai uit en we zijn erg benieuwd naar de reacties van de internetters. Internet is een nieuw medium en hoewel de positieve effecten voorshands nog niet meetbaar zijn leek het ons toch zinvol om de eerste stap te zetten op de digi tale snelweg. COLLECTIEBESCHRIJVING Het registreren en catalogiseren van alle objecten behorend tot de collectie en het documentatie centrum gaan onverminderd door. Het werk is zeer arbeidsintensief maar moet wel gebeuren. Wellicht kunnen we in het nieuwe jaar wat extra handjes inhuren om wat meer uitzicht te krijgen op de voltooiing van het werk. PROJECTGROEP VERZELFSTANDIGING MLM De werkzaamheden van de projectgroep verzelfstandiging MLM zijn voor een deel afgerond. De hoofdlijnen zijn uitgezet maar de invulling vergt nog de nodige tijd waarbij vooral het personeels- aspect een zorgvuldige afweging vereist. Naar verwachting wordt het rapport over de voorbereiding en de invoering van de verzelfstandiging van het MLM medio januari aangeboden aan de 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1998 | | pagina 5