Op 1 mei vond een vergadering plaats van het Algemeen Bestuur met het College van Advies. Gesteld mag worden dat zowel de formele als de routinematige contacten met de directie en de overige medewerkers van het MLM steeds in een uitermate positieve en plezierige sfeer verliepen. Donateurs Eind 1997 bedroeg het aantal donateurs 924; nog steeds is het aantal van 1000, zoals het bestuur had gehoopt, niet bereikt. De traditionele Donateursdag vond plaats op zaterdag 15 november in het MLM en werd door een record aantal van 190 donateurs bezocht. Tijdens het ochtendprogramma werd afscheid genomen van bestuurslid en C.X coördinator Ir H. Doppenberg. Hij werd met het aanbieden van een aantal passende cadeaus, waaronder een model van de Fokker C.X waardig uitgeluid. Na de geanimeerde en goed verzorgde lunch gaven leden van de Fokker Heritage Trust een nade re uiteenzetting over de tot dan toe gemaakte vorderingen, alsmede over de toekomstige plannen m.b.t. het Fokker Erfgoed. Museumwinkel "De Brik" Het exploiteren van de museumwinkel is een zeer belangrijke activiteit van de Stichting Vrienden. De leiding en het beheer van de museumshop is in handen van twee leden van de stichting. Zij zor gen er voor dat de winkel met name die artikelen te koop zijn die betrekking hebben op de mili taire luchtvaart in Nederland en de voormalige Nederlandse overzeese gebiedsdelen. Ook dit jaar werd het assortiment weer uitgebreid; het loopl uiteen van vliegtuigstickers, speldjes, lepeltjes, vin gerhoedjes, manchetknopen, kartonnen bouwplaten, houten- en plastic vliegtuig modelbouwdozen, mouwemblemen, petten, T-shirts, flight jacks tot luchtvaartboeken. Voorts verkoopt de winkel over complete vliegtuigmodellen en boeken van hel museum; de opbrengst hiervan gaat naar het het museum. Mede dank zij de grote inspanning van de medewerkers kon de winkel het gehele jaar volledig draaien tijdens de openingsuren van hel MLM en werd een omzet gehaald groter dan die in voor gaande jaren. Het aantal vrijwilligers laat echter nog te wensen over; er blijft nog steeds behoefte aan nieuwe medewerkers, woonachtig in de regio, voor inzet op door de weekse dagen. De leiding van de museumwinkel organiseerde in samenwerking met het museum wederom de Luchtvaart Hobby Beurs. Hieraan werd door zo'n honderd standhouders deelgenomen. De revenu en van dit evenement komen ten bate van de stichting. De activiteiten van de museumwinkel werden ook dit jaar mede mogelijk gemaakt door de prettige en constructieve samenwerking met de directie en het personeel van het MLM. Werkgroep "Filatelie" In 1997 werden twee enveloppen uitgebracht t.w. op 28 mei, gewijd aan de Fokker C.IV en op 11 november, gewijd aan de Lockheed T-33A/RT-33A. Deze envelop werd in het MLM gepresenteerd in het bijzijn van een aantal oud-vliegers van het Wisky Four Team, een demo-team dat in de jaren 1963-1965 furore maakte op vele luchtvaartshows. 10

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1998 | | pagina 10