Verdienste in zilver uit. De minister van Defensie kende deze hoge defensie-onderscheiding aan Botma toe voor al het werk dat hij heeft verricht om vanuit het luchtvaart museum de beeldvorming over de historische en hedendaagse militaire luchtvaart en de Nederlandse defensieorganisatie in de Nederlandse samenleving te verbeteren. Luitenant-kolonel Botma heeft ruim 35 jaar bij de luchtmacht gewerkt. Voordat hij directeur van het museum op het Kamp van Zeist werd, was hij geplaatst bij de staf van de luchtmacht in Den Haag. Hij heeft daarvoor verschillende functies in binnen- en buitenland bij de luchtmacht vervuld. Diverse kranten besteedden aandacht aan het vertrek van Botma. In het maandblad De Vliegende Hollander van juni staat een uitgebreid inter view met de scheidende directeur. EXPOSITIE BRITSE EN NEDERLANDSE LUCHTVAARTSCHILDERS Het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg toonde vanaf donderdag 7 mei tot eind mei een unieke expositie van Britse en Nederlandse luchtvaartschilders. De van het TV-programma 'Tussen Kunst en Kitsch' bekende presentator Cees van Drongelen opende de tentoonstelling. Twee groepen van kunstenaars toonden hun mooiste luchtvaartschilderijen in de expositieruimte van het luchtvaartmuseum in Soesterberg. De expositie was samengesteld uit werken van de Club van Nederlandse Luchtvaartschilders en het Britse Guild of Aviation Artists. De Club van Nederlandse luchtvaartschilders bestaat dit jaar vijftien jaar. Ter ere van dit jubileum organiseer de het museum de tentoonstelling, die de titel Anglo-Dutch Aviation Art part II mee kreeg. Het is de tweede keer dat het museum een dergelijke tentoonstelling organiseert. In de Nederlandse lucht vaartwereld is het werk van de Nederlandse luchtvaartschilders goed bekend, maar ook in het bui tenland wordt hun werk gewaardeerd. Toch spannen de Britse kunstenaars verenigd in de Guild of Cees van Drongelen opende de tentoonstelling Anglo-Dutch Aviation Art part II (Foto: Chr. Eweg) 10

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1998 | | pagina 10