Sonderman om het leven. Tijdens een demonstratievlucht in 1955 in de Verenigde Staten veronge lukte hij met zijn Fokker S-14 straaltrainer. De historische verantwoording voor het boek van Theo de Jong ligt bij de sectie Luchtmachthistorie van de Koninklijke Luchtmacht. Het boek kreeg de titel: Gerben Sonderman, Testvlieger van Fokker, Verzetsman en Vlieger van de Prins. De uitgever is de Bataafsche Leeuw. SCHOOLKLASSEN BEZOEKEN HET MUSEUM De maand juni is voor een museum de schoolreisjes tijd. Tientallen schoolklassen bezochten het luchtvaartmuseum. Opvallend was dat niet alleen lager scholen, maar ook vele middelbare scho lieren het museum in klasverband bezochten. De geschiedenis van de militaire luchtvaart leent zich volgens verschillende leraren uitstekend om het besef over vrede en veiligheid bij scholieren bij te brengen. Ook leent zich de collectie in de Snijdershal goed om stof op te doen voor een werkstuk over de Tweede Wereldoorlog. De lagere scholieren kwamen veelal voor een ontspannende dag uit, waarbij het bezoek aan het militaire luchtvaart museum als een educatieve onderbreking geldt. REACTIES Tot zover deze eerste notities uit het museum. Deze notities geven u een beeld van de gebeurtenis sen in het museum in het afgelopen kwartaal. Zelfs als vriend van het museum kun je niet overal bij zijn. Heeft u reacties of wilt u andere zaken lezen over het museum. Laat het mij weten. Een kort briefje naar het museum, postbus 184, 3769 ZK Soesterberg is voldoende. Een E-mail kan ook u vindt ons adres op de homepage van het museum op internet. D. Piest Directeur Militaire Luchtvaart Museum 12

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1998 | | pagina 12