Wind van verandering De illusies die de Hongaren koesterden en hun herinnering daaraan worden weergegeven in de vol gende tekst, overgenomen uit een reisgids Hongarije van Odyssee (uitg. 1990, pag. 26): Hier Hongarije. 16 juni 1989. Het laatste station. Een half miljoen mensen bewijzen de laat Wij doen een oproep aan de VN. ste eer. Vanochtend hebben Russische troepen de Ze weten het nog, ze weten het nog heel aanval ingezet op onze stad. goed. Het is helder als het daglicht. October 1956. De revolutie is een hel geworden. Bloed en ellende in de straten van Budapest. De revolutie kwam. Wind van verandering. Een eeuwige vlam werd ontstoken. Eens te meer kijkt de wereld naar ons. 1956. Verbreek die ketenen, dat zeggen ze tegen ons, maar wie zijn zij? Wind van verandering. Deze keer, zijn we blij met de geboden Waar waren jullie toen Budapest brandde? hulp. Op een veilig plekje, we dachten in onze Maar eigenlijk doen we het liever zelf, dit domheid dat het tij keerde. keer. Hongarije. Het bloedde en niemand gaf er om. P. Dorozsmai en D. Shiels Wat een tragedie, duizenden stierven, het Vertaling: slachtoffer van hun moed. NOS 1989 van de elpee East956. Naschrift: Gisteren, 15 juni 1998. hebben 84 Navo-vliegtuigen, waaronder 4 Nederlandse F-16's, een demonstratieve oefening gehouden nabij Kosovo, tegen Milosevic. De VN hebben nog geen mandaat afgegeven voor daadwerkelijk ingrijpen: Rusland en China zijn er tegen. Weer illusie? AdV 22

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1998 | | pagina 22