GERBEN SONDERMAN 1908 - 1955 Zoals al in "Notities uit het museum" werd geschreven, nam op 18 juni j.l. Z.K.H. Prins Bernhard uit handen van de schrijver Th.J. de Jongh, het eerste exemplaar in ontvangst van het boek Gerben Sonderman (1908 - 1955). Testpiloot van Fokker, Verzetsman, Vlieger van de Prins". Het boek, waarbij ik voor de inhoud verwijs naar "Notities kan niet anders, dan warm worden aanbevolen. Hoewel zijn verscheiden inmiddels meer dan veertig jaar geleden is, kennen velen met een luchtvaart hart, zeker van wat oudere datum, de legendarische naam Gerben Sonderman. Het is daarom een uitstekend initiatief van Theo de Jongh en de Sectie Luchtmachthistorie het leven van deze luchtvaart-pionier aan de vergetelheid te ontrukken. Het boek geeft een goed beeld van het leven van Gerben Sondermandat vanaf zijn zesentwintigste levensjaar voornamelijk in het teken van de vliegerij heeft gestaan. Gerben Sonderman (1908 - 1955). Testpiloot van FokkerVerzetsman, Vlieger van de Prins", met een woord vooraf van Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden en een ten geleide van de Bevelhebber der Luchtsstrijdkraehten, Luitenant-Generaal B.A.C. Droste, is uitgegeven door Uitgeverij De Bataafse Leeuw en de Sectie Luchtmachthistorie van de Staf van de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten. Het formaat van het boek is 17 x 24 cm. en bezit 183 rijk ge-illustreerde bladzijden. Het boek is verkrijgbaar in de boekhandel voor 42,50 en uiteraard in de museumwinkel "De Brik". HGB Z.K.H. Prins Bernhard en Gerben Sonderman maken zich gereed voor een vlucht met een Fokker S-14 Straaltrainer (1955). 29

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1998 | | pagina 29