VAN DE VOORZITTER 5 Het is alweer bijna een jaar geleden dat de scheidende voorzitter me vroeg: 'Heb jij het druk?' Inmiddels ben je oud en wijs(?) genoeg om te weten dat als een 70-plusser die vraag stelt aan een 60-plusser en de laatste niet meteen met een litanie over een overvolle agenda antwoordt, het muisje vermoedelijk een staartje krijgt. Voor mij een leuk en eervol staartje nu ik het estafette stokje van de Voorzitter Stichting Vrienden van het MLM mag overnemen. Op zo'n moment denk je terug aan de situatie zo'n 35 jaar geleden toen wij nog geen KLu museum, laat staan een MLM, hadden en je je steentje bijdroeg om stiekem vliegtuigen en onderdelen te bewaren voor 'je weet maar nooit'. Dat stiekeme gedoe op het Depot Vliegtuigen en Vliegtuig Materieel stond haaks op het beleid van de KLu- leiding om 'geen man en geen cent aan die oude troep' te besteden. Tijden veranderen gelukkig, maar altijd als ik de Mustang te pronk zie staan of de uit het IJsselmeer door de legend arische Hinsen opgehaalde wrakstukken uitgestald zie, komt die herinnering weer terug. Uw nieuwe voorzitter is ook al weer grijs en is ook actief in het veteranenwerk. Wees echter niet bevreesd, dat ik alleen maar terug zal kijken. Met u, de museumdirectie en -medewerkers, vrijwilligers en niet te vergeten met de leiding van de KLu wil ik actief proberen inhoud te geven aan de veranderingen die op ons afkomen of zelf die veranderingen aanbrengen die we nodig vinden voor een levend en levendig museum. Men spreekt me wel eens aan als de opvolger van Harry Dieters. Iemand die de zaak opricht, tot volle wasdom brengt, dat 18 jaar onvermoeibaar, enthousiast en netjes doet, bijna altijd vergezeld van zijn enthousiaste echtgenote Doreen, opvolgen? Dat kan niet. Met respect en dank aan hun beider inzet terugdenkend, je er voor inzetten het vertrouwen dat de 'ouwe voorzitter' in je stelt waar te maken, kan wel. Ik zal er mijn best voor doen en reken op uw hulp. F.P. Schulte, Voorzitter

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1998 | | pagina 5