"LUCHTIG" NIEUWS door Pol de Soeten LUCHTVAARTENTHOUSIASTEN GENOTEN VAN EEN SPECTACULAIRE SHOW. Naar schatting 150.000 mensen hebben zaterdag 4 juli de Vliegbasis Leeuwarden bezocht om daar te genieten van een wervelende vliegshow. De Open Dag van dit jaar had twee doelstellingen, n.l. de nederlandse belastingbetaler een kijkje laten nemen in de keuken van de vernieuwde Luchtmacht en het werven van personeel. Wervingsvoorlichter de Ruiter vertelde mij dat er ruim 1.000 hanen himien de Luchtmacht vacant zijn voor mannen en vrouwen in de leeftijd van 17 tot 20 jaar. Plm. 400 jongens en meisjes hebben reeds een vragenformulier ingevuld. 4Een spectaculaire show' vertelde Rob Pdorie uit de Bilt. Hij is een fanatiek spotter. Zodra er iets te fotograferen is. trekt hij er met zijn camera op uit. ik ga nu in hoofdzaak om de F-18's van de Zwitserse luchtmacht te fotograferen*. Demo-vlieger, Patrick Tuit, van het roemruchte 322 squadron verzorgde ook dit jaar weer een spectaculaire show met zijn rood, wit en blauw beschilderde F-16. Veel bezoekers kwamen dit keer voor het Demonstratieteam kRed Arrows'. De Red Arrows hebben al ruim 3.000 keer in binnen- en buitenland voorgevlogen. De vliegers leiden een druk leven en zijn ieder weekend van huis. Ieder jaar worden drie vliegers vervangen. Na die drie jaar vlieger bij de Red Arrows wordt men vervolgens weer operationeel ingezet. Helemaal zonder incidenten is de Open Dag niet verlopen. Drie bezoekers werden door een hartaanval getroffen en werd een ex-lucht machtmedewerker gewond toen de band van de Beaver bij het oppompen sprong. De Open Dag werd afgesloten met een Airfield- attack gevolgd door een 16-ship. die in ruitfor- matie werd gevlogen. Duizenden mensen heb ben naafloop van de vliegshow op een immens scherm het Nederlands Elftal tegen Argentinië zien winnen. Ook dit jaar kan de Luchtmacht weer spreken van een geslaagde Open Dag. Op de Klu-OpenDag op de vliegbasis Leeuwarden vertoonde de spectaculair beschilderde F-16 J-236 hier zijn "Nachtkant". 21

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1998 | | pagina 21