WE FLEW THE ROCKET FIRING TYPHOON Onder de titel "We flew the rocket firing TyphoonsWorld War II memories of No 124 Wing RAF pilots and supporting staff verscheen onlangs in de reeks brochures van de Sectie Luchtmachthistorie een boekwerk waarin de belevenissen van vier Engelse Typhoon squadrons worden verhaald, die van Nederlands grondgebied af opereerden. In dit 205 pagina's tellend boekwerk, samengesteld door Drs P.E. van Loo, tijdelijk medewerker van de Sectie Luchtmachthistorie in Den Haag, wordt globaal de ontwikkeling geschetst van de Hawker Typhoon, oorspronkelijk bedoeld als hoogvliegende jager, tot formidabele jachtbommenwerper en de opbouw van de Typhoon-squadrons. Vanaf D-Day worden de squadrons gevolgd langs de ver schillende, vaak provisorische vliegvelden in Frankrijk. België, Nederland en Duitsland tot aan VE-Day. Na de globale historie bestaat het boek voor het overgrote deel uit persoonlijke herinneringen van vliegers en grondpersoneel, waarbij zeer veel interessante details worden beschreven. Door deze persoonlijke belevenissen wordt een bijzondere sfeer geschapen, waardoor de periode *44/'45 levendig voor de geest komt te staan. "We flew the rocket firing Typhoons" is geschreven in de Engelse taal en is voorzien van veel al uniek illustratiemateriaal. De meeste fotos komen uit het persoonlijke bezit van betrokkenen. Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden schreef een voorwoord en een inleiding werd verzorgd door Air Commodore C.D. North-Lewis, voormalig commandant van 124 Typhoon Wing. "We few the rocket firing Typhoons" is te bestellen bij de Sectie Luchtmachthistorie, Postbus 20703, 2500 ES Den Haag. FOKKER EN DE TWINTIGSTE EEUW Ter gelegenheid van de grote Fokker tentoonstelling publiceerde de Fokker Heritage Trust en het Nationaal Luchtvaart Museum Aviodome een boekwerk onder de titel "Fokker en de Twintigste Eeuw". Het boekwerk werd samengesteld door Wim van Westerop en doet tevens dienst als cate- logus voor de tentoonstelling. Dit prettig geschreven boek geeft een goed tijdsbeeld van Anthonie Fokker, de fokker fabrieken en de Fokker vliegtuigen door dit steeds te plaatsen in het licht van toenmalige feiten en gebeurte nissen. Het boek is rijkelijk geïllustreerd (gedeeltelijk in kleur) en bestaat uit 66 paginas van 23,5 x 34 cm. Het is verkrijgbaar in de Aviodome op Schiphol, maar ook bij diverse kiosken en kost 17,50. 26

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1998 | | pagina 26